Sześć medali lekkoatletycznych „CZWÓRKI”

0
110

31 stycznia w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska juniorów i seniorów w lekkiej atletyce. Bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy UKS Czwórka Żory, którzy zdobyli sześć medali.

DAMIAN KANIA dwukrotnie stawał na podium. Najpierw wywalczył tytuł Mistrza Śląska juniorów młodszych w biegu na 300m , z nowym rekordem życiowym 36,08s. Następnie zdobył brązowy krążek w biegu na 200m. ZUZANNA WYPPICH po raz kolejny udowodniła , że jest najszybszą juniorką na Śląsku zdobywając złoty medal na najkrótszym dystansie – 60m. Dużą niespodziankę sprawiła MAGDA CZAJKOWSKA , która w pięknym stylu zwyciężyła w biegu juniorek na 400m , ustanawiając rekord życiowy. Na tym samym dystansie – 400m,  srebrny medal wywalczył  MICHAŁ WRÓBEL. W biegu na 60m seniorek MARTYNA ZIEBURA zdobyła brązowy medal.

Dobre wyniki uzyskali również sprinterzy SZYMON DRABIK i CYPRIAN BRILLA w biegach na 60m i 200m, MARTA GAWEŁEK na 200m oraz PATRYCJA STĘPKA i AGATA KOTULSKA na dystansie 400m.

Warto wspomnieć również o dwóch medalach Pawła Dzidy – wychowanka „Czwórki” Żory , podopiecznego trenerki I. Krupy. Żorzanin zdobył brąz w biegu na 60m oraz srebrny medal na dystansie 200m z nowym rekordem życiowym 21,88s.

Udany start i rekordy życiowe juniorów, to dobry prognostyk przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się 12-14 lutego w Toruniu.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków budżetu miasta Żory.