Weekendowe turnieje szachowe w Żorach

0
163

W sobotę 19 grudnia w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Żorach przeprowadzony został Żorski Otwarty Turniej Szachowy Juniorów.

W turnieju mogły wziąć udział dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Na starcie stanęło 40 zawodników z różnych miast i klubów. Najliczniej reprezentowanym klubem w zawodach był to oczywiście Klub Sportowy „Roszada” Żory, 23 zawodników reprezentowało w turnieju barwy „Roszady”. Turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim, rozegranych zostało 7 rund, tempo 10 minut +5 sekund za każde posunięcie.

W zawodach zwyciężył reprezentant  AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Karol Kukuła, drugie miejsce przypadło zawodnikowi MKSz Rybnik – Tomaszowi Posłusznemu, a podium uzupełnił Kamil Grochol, również zawodnik MKSz. Najlepszą juniorką okazała się być Oliwia Czerwińska z UKS Ognisko Rydułtowy, a najlepszym zawodnikiem z Żor – Igor Zaborski.

W niedzielę 20 grudnia, również w NSMS, rozegrany z kolei został Żorski Otwarty Turniej Szachowy.

W zawodach mógł wziąć udział każdy chętny bez względu na wiek i płeć. Także tutaj na starcie stanęło 40 zawodników. Turniej był rozegrany na identycznych warunkach jak ten rozegrany dzień wcześniej (7 rund, tempo 10 minut +5 sekund za każde posunięcie). Zwycięzcą został pochodzący z Republiki Czeskiej Josef Lys, zawodnik ten posiada tytuł Mistrza FIDE, drugiej miejsce zajął zawodnik UKS Pałac Młodzieży Katowice Maciej Malik, a trzecie miejsce gracz MKSz Rybnik Kamil Grochol. Najlepszą kobietą w turnieju została Oliwia Czerwińska z UKS Ognisko Rydułtowy, najlepszym zawodnikiem z Żor okazał się być Arkadiusz Szmyd.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, w każdym turnieju piątce zawodników wręczone zostały medale i bony do sklepu Decathlon.

Uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom, gratulujemy i zapraszamy na kolejnej zawody organizowane przez nasz klub w przyszłym roku!

Poniżej przebieg i szczegółowe wyniki:

Dziękujemy dyrekcji NSMS za gościnę i wszelką pomoc, a Urzędowi Miasta Żory za współfinansowanie zawodów.