Wsparcie AWF Katowice dla MUKS Sari Żory

0
163
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, uczelnia mistrzów świata i olimpijskich będzie profesjonalnie wspierać naszych zawodników MUKS Sari Żory. Chcemy się rozwijać dla naszych podopiecznych.
18 grudnia 2020r Awf Katowice przy udziale prof. dr hab. Grzegorza JURASA, reprezentowanego przez prof. dr hab. Arkadiusza STANULĘ, podpisali porozumienie z Klubem MUKS Sari Żory przy udziale Prezesa Zarządu Klubu Krzysztofa BIODROWICZA i głównego koordynatora grupy siatkarskiej Pawła WRZESZCZA.
Cel to podjęcie współpracy i rozwój kontaktów między uczelnią a klubem, w zakresie szkolenia sportowego naszych podopiecznych, promocji , rekreacji, zdrowego stylu życia oraz badań naukowych w zakresie szeroko rozumianej kultury fizycznej.
Co to dla klubu oznacza? Uczelnia będzie:
  • wspomagać klub w zakresie procesu diagnostycznego i monitoringu młodych sportowców.
  • systematycznie kontrolować postęp naszych wychowanków.
  • wspomagać kadrę trenerską , udostępniając najnowsze osiągnięcia naukowe w zakresie treningu sportowego oraz żywienia i suplementacji w sporcie.
  • będą wspierać trenerów w tworzeniu autorskich programów nauczania oraz wspomagać przy prowadzeniu zawodników szczególnie uzdolnionych.
  • uczelnia będzie gościć naszych zawodników na swoich obiektach sportowych, oraz zapraszać do klubu wybitnych sportowców na spotkania z naszą młodzieżą.
To tylko kilka najciekawszych punktów z podpisanego porozumienia. Nasze klubowe środowisko jest niezwykle dumne z tego faktu i wiążemy wielkie nadzieje na rozwój naszych zawodników z możliwością edukacji na uczelni.
Jeszcze raz dziękujemy władzom uczelni Awf Katowice i ruszamy wspólnie do działań.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ