Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów – I liga

0
172

W zakończonych 29 listopada rozgrywkach nasza młoda drużyna Roszady Żory zakończyła zmagania na siódmym miejscu w stawce siedemnastu ekip.

W tym roku rozgrywki zaczęły się w lutym, ale dopiero pod koniec listopada zostały dokończone. Przerwa w rozgrywkach wyraźnie posłużyła naszym zawodnikom, którzy po przerwie wysoko wygrali oba mecze i awansowali na wysokie siódme miejsce w tabeli. Na taki wynik złożyły się, w dziewięciu rundach, cztery zwycięstwa, remis i cztery porażki. Najlepszy indywidualny wynik wywalczyła Anna Kula, która zdobyła srebrny medal na szachownicy szóstej. Warto dodać, że Ania robi coraz większe postępy i awansuje coraz wyżej w hierarchii młodych zawodniczek na Śląsku.

Brawa za walkę i punkty należą się jednak całej ekipie: Kapitan: Kacper Fojcik (3pkt z 8), Mateusz Froncek (1pkt z 2), Igor Stasiak (1pkt z 6), Sebastian Burak (3,5pkt z 8), Adam Krosny (3,5pkt z 8), Katarzyna Kuśka (5,5pkt z 8) i Anna Kula (7pkt z 8).

Dziękujemy UM Żory za finansowe wsparcie.

Szczegółowe wyniki naszej drużyny i naszych zawodników – kliknij tutaj.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ