Listopadowy maraton żorskich karateków

0
210

Mimo panującej pandemii karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory mieli bardzo intensywną wyjazdową końcówkę sezonu startowego.

W sobotę 7 listopada odbyły się w Zielonce pod Warszawą Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin. W mistrzostwach wystartowało około 160 karateków z 70 klubów. Żorski klub reprezentowali Kacper Żesławski i Dominik Chabrzyk. W konkurencji kata juniorów obaj awansowali do finałowej ósemki, a w finale uplasowali się tuż za podium, Dominik na IV miejscu, a Kacper na V. Gorzej poszło w konkurencji kumite, gdzie w kategorii juniorów do 65 kg Kacper zakończył zmagania poza czołowa ósemką.

Kolejna sobota, tym razem Katowice i Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Juniorów Młodszych, których wystartowało około 240 karateków z 70 klubów. Miasto Żory reprezentował w kumite juniorów młodszych powyżej 65 kg Jakub Lis. Niestety Jakub decyzja sędziów przegrał swoją walkę o wejście do czołowej ósemki mistrzostw.

Tegoroczne zmagania nasi karatecy zakończyli w sobotę 21 listopada w Jastrzębiu Zd., gdzie odbył się XII Turniej Karate Kyokushin CARBON CUP. W ostatnim w tym roku starcie podopieczni sensei Dariusza Kudyka wywalczyli w sumie 6 medali zajmując drużynowo wysokie 5 miejsce:

  • Jakub Lis – złoto w kumite juniorów mł. +60kg,
  • Kamil Szewieczek – złoto w kumite młodzików -40kg,
  • Kacper Żesławski – srebro w kumite juniorów -65kg,
  • Dominik Chabrzyk – brąz w kata juniorów i brąz w kumite juniorów -65kg,
  • Hanna Sobczyk – brąz w kata kadetek mł.

Klub reprezentowali jeszcze Szymon Grajner, Wojciech Mańka i Rafał Chachura. Był to ostatni start karateków w tym roku, w którym z uwagi na panującą pandemie i rządowe restrykcje udało się im wystartować w zaledwie 8 turniejach. Starty zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wsparte były przez Gminę Miejską Żory.

Wszystkich chętnych, nie ważne czy marzących o karierze sportowej czy tylko chcących poprawić kondycję, sensei Dariusz zaprasza na treningi karate do Dojo mieszczącego się w Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego 52 (wejście główne). Bliższe informacje pod nr  tel. 697567259 i na https://www.facebook.com/KSWShogunZory oraz http://shogun-zory.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ