KS „Roszada” piątą drużyną na Śląsku!

0
176

W październiku dokończone zostały szachowe rozgrywki Ekstraligi Śląska Seniorów. Rozgrywki w tym sezonie rozpoczęły się w lutym, ale dopiero teraz zostały zakończone. Nasza drużyna – KS Roszada Żory, uzyskała bardzo wysoką piątą lokatę w stawce dziesięciu najlepszych zespołów w województwie. Roszada zdobyła w sumie 9 punktów na 18 możliwych, na co złożyły się 4 zwycięstwa, remis i 4 porażki. Indywidualnie zawodnicy Roszady zdobyli medale: na drugiej szachownicy brązowy medal zdobył Arkadiusz Szmyd, na trzeciej szachownicy Aleksander Zawierucha wywalczył srebrny medal, a na piątej Dawid Boruta wywalczył brązowy krążek. Najlepszy indywidualny wynik zrobiła tradycyjnie już Monika Gonsior – bezkonkurencyjna w całych rozgrywkach na szachownicy szóstej (kobiecej).

Drużyna Roszady zapewniła sobie miejsce w rozgrywkach Ekstraligi w przyszłorocznych rozgrywkach.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Żory za współfinansowanie udziału naszej drużyny w tych rozgrywkach.

Szczegółowe wyniki na stronie – kliknij tutaj

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ