Żorscy karatecy znowu z medalami

0
210

Karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory po ponad pół rocznej przerwie zawitali ponownie na maty turniejowe. Pierwszym sprawdzianem były Mistrzostwa Dolnego Śląska Karate Kyokushin, które odbyły się w niedzielę 20 września w Nysie. W turnieju startowało około 100 karateka z 21 klubów. Skromna dwuosobowa reprezentacja żorskiego klubu w pierwszym starcie po przerwie spowodowanej pandemią wywalczyła 2 medale:

  • Jakub Lis został Wicemistrzem Dolnego Śląska w kumite juniorów młodszych powyżej 65 kg,
  • Kacper Żesławski zdobył brązowy medal w kumite juniorów do 70 kg,

W prawie identycznym składzie nasi karatecy zawitali w sobotę 3 października do Katowic, gdzie odbyły się jubileuszowe XXXX Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin z udziałem około 150 karateka z 23 śląskich klubów. Żorscy karatecy i tym razem nie zawiedli, trzyosobowa reprezentacja i 3 medale:

  • Kacper Żesławski został Wicemistrzem Śląska w kumite juniorów do 65 kg,
  • Jakub Lis został Wicemistrzem Śląska w kumite juniorów młodszych powyżej 65 kg,
  • Kamil Szewieczek zdobył brązowy medal w kumite młodzików do 40 kg.

Trener żorskich karateków, Sensei Dariusz Kudyk, pełnił role sędziego na obu turniejach z ramienia Polskiego Związku Karate. Start zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wsparty były przez Gminę Miejską Żory.

Kolejny start „żorskich shogunów” już 24 października w hali żorskiego Mosiru na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin SARI CUP 2020.

Wszystkich chętnych, nie ważne czy marzących o karierze sportowej czy tylko chcących poprawić kondycję, sensei Dariusz zaprasza na treningi karate do Dojo mieszczącego się w Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego 52 (wejście główne). Bliższe informacje pod nr  tel. 697567259 i na https://www.facebook.com/KSWShogunZory oraz http://shogun-zory.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ