Integracyjny Piknik „Bądź Fit” Olimpiad Specjalnych

0
189

15 września na żorskim kąpielisku „ŚMIESZEK” odbył się Integracyjny Piknik ’Bądź Fit’ Olimpiad Specjalnych.

Organizatorem pikniku był żorski klub Olimpiad Specjalnych „Koniczynka”, Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty i Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie. Adresatem pikniku była grupa 90 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, na co dzień trenująca w kilku klubach Olimpiad Specjalnych. Łącznie wraz z trenerami i organizatorami podczas tego jakże słonecznego dnia wspólnie bawiło się 150 uczestników.

‘Bądź FIT’ to projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Celem pikniku była integracja zawodników Olimpiad Specjalnych mający podobne zainteresowania w dziedzinie bycia FIT.

Uczestnicy pikniku dowiedzieli się jak aktywnie spędzać wolny czas, zdrowo się odżywiać i trenować. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach ogólnorozwojowych – rozgrzewce poprowadzonej przez członków żorskiego klubu HRmax, krótkim instruktażu prawidłowej techniki oraz marszu Nordic Walking poprowadzonym przez instruktorów żorskiej grupy „Ogniki” oraz wodnej konkurencji z pontonami i kajakami poprowadzonej przez klub „Meander”. Na zakończenie wszyscy bawili się podczas koncertu zespołu „MuzyKajaka”.

Współorganizatorami imprezy byli: Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych, restauracja Pancho, grupa MEANDER oraz zespół MuzyKajaka.

Projekt dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu.

Serdecznie dziękujemy!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ