MUKS Sari Żory, Paweł Wrzeszcz koordynator i trener kadry seniorek – człowiek do zadań specjalnych. Plan na nowy sezon 2020/2021

0
618

Po wielu latach studiów, szkoleń i ciężkiej pracy na parkiecie siatkarskim myślę, że tu w Żorach znalazłem miejsce, w którym będę mógł zrealizować swój jeden z ważniejszych życiowych planów szkoleniowych.

Dzięki wsparciu Zarządu klubu MUKS Sari Żory staje się on coraz bardziej rzeczywisty. Grupa ludzi tworząca ten klub patrzy na zadania stojące przed Sari z całkiem nowym, świeżym i innowacyjnym pomysłem na dalszy rozwój.

Żory to miasto, które ciągle się rozwija, dobra lokalizacja i sprzyjające władze pozwalają na stworzenie jednego z najlepszych ośrodków szkoleniowych na Śląsku, a następnie w Polsce.

Wszyscy cieszymy się z awansu do 1 ligi śląskiej SZPS, ale oczekiwania zarządu i moje plany sięgają zdecydowanie dalej. Ciężka praca zawodniczek z grupy seniorek i wiara w to co robimy, doprowadzi nas wyżej.

Nowy sezon przyniesie zdecydowanie dużo pracy, nie tylko sportowej, ale przede wszystkim organizacyjnej. Dlatego wyznaczamy sobie cele. W zbliżającym się sezonie stworzymy zespół, który będzie zdecydowanie mocniejszy niż ten, który reprezentował nas w sezonie zakończonym. Ale wszystko krok po kroku.

Budujemy szeroką kadrę zawodniczek, która w przyjaznej atmosferze będzie ze sobą konkurować i się wzajemnie od siebie uczyć. W trakcie sezonu chcemy dać szansę gry zawodniczkom z grup młodzieżowych, tych z potencjałem, przez co zintegrujemy najbardziej doświadczone seniorki z młodszym pokoleniem nie tylko na boisku, ale również poza nim.

Pragniemy poprzez dobrą grę promować nasz klub MUKS Sari Żory oraz miasto Żory. W nowym sezonie chciałbym zatrzymać główny trzon zespołu.

Dlatego bardzo ucieszyła mnie deklaracje zawodniczek Katarzyny Hajskiej i Karoliny Puczok, które dalej chcą kontynuować swoją karierę w naszym klubie.

Ponadto wiemy już, że w zbliżającym się sezonie, klub będą reprezentować dwie nowe zawodniczki na pozycji rozegranie i przyjęcie. Tak więc możemy już dziś pochwalić się, że dołączą do nas była zawodniczka I ligowa AZS Politechnika Śląska Gliwice, wychowanka BKS Stal Bielsko-Biała rozgrywająca Anna Wrzeszcz, powracająca po urlopie macierzyńskim, oraz przyjmująca Oliwia Biodrowicz, wychowanka naszego klubu, która wraca po 4 letniej nauce i szkoleniu w SMS Dąbrowa Górnicza.

Składu jeszcze nie zamykamy. Wszyscy w klubie czekamy na rozwój sytuacji i liczymy, że szybko wrócimy do treningów i przygotowań do nowego sezonu. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ