MUKS Sari wchodzi w nową erę szkoleniową z aplikacją ProTrainUp

0
580

Wizja budowy klubu okiem Prezesa Zarządu Krzysztofa Biodrowicza oraz Zarządu MUKS Sari Żory, przy wsparciu trenera seniorek I Ligi Śląskiej Pawła Wrzeszcza. To jeden z pierwszych kroków, który na pewno mocno zbliży i usprawni naszą klubową współpracę.

Na początek chciałbym zacząć od marzeń i celów, bo bez nich nie ma dobrego planu, a tym samym długofalowej wizji. Jako rodzic a zarazem Prezes MUKS Sari Żory od momentu powołania nowego Zarządu klubu, to jest od grudnia 2019 roku, miałem jeden podstawowy cel – ujednolicić system szkoleniowy naszych klubowych wychowanków. Dlaczego?

Przez wiele lat przypatrując się szkoleniu w naszym klubie jako rodzic nie będący jeszcze w zarządzie, widziałem jak brak konsekwencji działań oraz jednakowego podejścia trenerów, wpływa na braki techniczne wśród młodzieży. Choć Sari dysponuje bardzo dobrą kadrą trenerską, to odczuwalny był brak spójnego, kontynuowanego na tym samym poziomie szkolenia. Pomyślałem, że tu można wiele poprawić. Jako ojciec dwóch córek, zawodniczek Sari, miałem trochę żal do klubu, że nic nie robi w tym kierunku, bądź robi za mało.

Widziałem jak starsza córka, grając w najlepszym klubie na Śląsku MKS Dąbrowa Górnicza, miała ogromne braki techniczne, i na starcie musiała dodatkowo poświęcić sporo czasu i sił (potu i łez), aby dogonić pozostałe koleżanki. Na bazie tych gorzkich nauczek zrodziła się motywacja, by coś wspólnie zmienić. I stało się. Zarząd Sari pozytywnie i jednomyślnie podjął decyzję, aby klub wprowadzić w profesjonalny system szkoleniowy, który otworzy nam drogę do dalszego progresu.

Znaleźliśmy na rynku innowacyjny system zarządzania klubem pod nazwą ProTrainUp. Jest to nowoczesny system informatyczny, który służyć będzie do nadzoru procesów szkolenia w naszym klubie MUKS Sari Żory. Ta aplikacja dostarcza nam materiały szkoleniowe, organizując i kontrolując proces treningowy, co więcej identyfikuje postępy i wyłapuje „talenty” na podstawie danych znajdujących się w systemie.

ProTrainUp daje nam również narzędzie do stałego monitorowania pracy trenerów oraz rozwoju zawodników i zawodniczek. Dzięki systemowi trenerzy zyskają konkretne narzędzie statystyczne, które integruje w jednym miejscu dane takie jak: kalendarz meczów i zgrupowań, statystyki zawodników, plany treningowe, obecności, wyniki testów  i tym podobne informacje, którymi można zarządzać i poddawać wnikliwej analizie.

Co nam to daje? Reasumując, Zarząd Sari jako moderator systemu będzie kontrolował prace trenerów na podstawie wspólnie stworzonej własnej bazy szkoleniowej. Zawodniczki i zawodnicy będą mogli obserwować jak radzą sobie na treningu, co mogą poprawić, w jakich elementach osiągnęli pozytywny wynik. Rodzice będą mieć wgląd w wyniki sportowe swojego dziecka oraz będą mogli zobaczyć czy nie za często opuszcza swoje zajęcia, czy jest aktywne.  A to wszystko dzięki kalendarzowi i komunikatorowi aplikacji mobilnej.

Rozpoczynamy właśnie przygotowanie całej bazy szkoleniowej, będzie to kosztowało nas co najmniej 4 miesiące naprawdę ciężkiej pracy, a kolejno 1 rok jej dopracowanie. Zaczynamy od zebrania wszystkich materiałów szkoleniowych i przystosowania ich do każdej grupy wiekowej. To praca zbiorowa wszystkich trenerów i całego Zarządu MUKS Sari Żory.

A co od nowego sezonu? Od września 2020 będą zatrudnieni nowi trenerzy. Głównie postawiliśmy na szkoleniowców, którzy byli, bądź są czynnymi zawodnikami i zawodniczkami, i posiadają bagaż doświadczeń z boiska. Prezentacja wszystkich trenerów na nowy sezon pojawi się już niebawem.

Dużym osiągnięciem oraz wyzwaniem jest dla nas to, że od nowego sezonu oprócz szkolenia zawodniczek i zawodników, w czterech żorskich szkołach (III LO, SP3, SP15, SP17), będziemy działać również w nowej, niemniej ważnej dyscyplinie, a mianowicie koszykówce chłopców. Klub Sari od nowego sezonu to ponad trzystu młodych zawodników i zawodniczek, wobec których czujemy ogromne zobowiązania. Chcemy im przekazać pozytywną energię i zaprosić do tworzenia czegoś fajnego oraz pożytecznego w ramach członkostwa w MUKS Sari Żory, co w przyszłości, bądźcie pewni, zaowocuje.

Więc system ProTrainUp to jeden z pierwszych elementów wizji budowy klubu, który może nie od razu doprowadzi nas do pierwszej ligi zawodowej, ale na pewno mocno zbliży i usprawni naszą klubową współpracę, a zwłaszcza pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów treningowych i szkoleniowych.

Krzysztof Biodrowicz w imieniu swoim oraz całego Zarządu MUKS Sari Żory

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ