Trwa nabór do siatkarskiej klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa dziewcząt

0
498

Choć obecnie w szkołach nie odbywają się zajęcia szkolne a wszystkie treningi, zajęcia sportowe i rozgrywki zostały zawieszone do odwołania, to jednak każdy ósmoklasista musi podjąć decyzję, „co robić dalej?” Jeśli przejawiasz zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej, to koniecznie powinnaś przeczytać nasz wpis do końca.

Siatkówka to nie tylko sport, to przede wszystkim styl życia, a klasa sportowa nauczy Cię konsekwencji, pracowitości i zdrowych nawyków, które będą z Tobą także w dorosłym życiu. Więc jeśli borykasz się z myślami o wyborze nowej szkoły ponadpodstawowej, w której mogłabyś pogodzić naukę ze sportem, to zapraszamy. Dołącz do nas!

Żorskie III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego imieniem Zbigniewa Herberta od kilku lat prowadzi rekrutacje do klas sms. Klub Sari Żory we współpracy ze szkołą już po raz drugi przystępuje do powołania od września nowej klasy pierwszej skupiającej młode adeptki siatkówki, które zechcą trenować u nas i kształcić się w Liceum. Przypominamy, że obecnie w wyżej wymienionej szkole działa już taka klasa, a jej uczennice reprezentują nasz klub w rozgrywkach kadetek, juniorek i seniorek. Warto dodać iż III LO oferuje optymalne warunki umożliwiające łączenie treningów z realizacją zajęć dydaktycznych, a do tego dysponuje szeroką bazą sportową, z której korzystają uczennice i zawodniczki (siłownia, boiska, Orlik, hala sportowa, sale gimnastyczne i stale rozbudowywane zaplecze sportowe).

Należy dodać, że dużym atrybutem naszego klubu i szkoły jest fakt przynależności klas sms do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a co za tym idzie, dostępności do sprzętu sportowego, strojów, programów szkoleniowych, pomocy rehabilitanta oraz weryfikacji postępów przez PZPS.

Ponadto, w nowym sezonie klub Sari będzie wspierany przez innowacyjny system zarządzania klubem ProTrainUp, czyli aplikację multimedialną podobną do dziennika elektronicznego, dokumentującą sportową aktywność i postępy zawodniczek. Dostęp do programu będą mieć zarówno rodzice, trenerzy, jak i młode siatkarki.

Wszystkie informacje dotyczące organizacji klasy, przedmiotów rozszerzonych, języków obcych, ilości godzin treningowych czy terminów postępowania rekrutacyjnego znaleźć można na stronie szkoły www.zs3zory.aplus.pl/szkola/ w zakładce rekrutacja 2020/21.

Trener zaprasza do aplikowania do naszej klasy

Dziewczyny z powstającej klasy będą grały w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii kadetek przez dwa lata. Jednocześnie zawodniczki, które będą reprezentowały wysoki poziom umiejętności mają możliwość gry w wyższych kategoriach wiekowych to znaczy w juniorkach i seniorkach (nasza drużyna seniorska awansowała w tym sezonie do I Ligi Śląskiej).

W klasie SMS przewidziane jest 13 godzin treningowych w tygodniu, z czego 3 godziny przeznaczone są na mecze. Dodatkowo, trenujemy indywidualnie na treningach w ramach programu Polskiego Związku Piłki Siatkowej jakim jest SOS (Siatkarski Ośrodek Szkolny). Projekt ten pozwala na skoncentrowanie się na technice indywidualnej każdej z zawodniczek.

Zawodniczki rozpoczynają treningi już w pierwszym tygodniu sierpnia, dzięki czemu zyskujemy pewność optymalnego przygotowania do sezonu rozgrywkowego. Pod koniec sierpnia przewidziany jest tygodniowy obóz siatkarski.

Zapraszamy do klasy dziewczyny z Żor i okolic, które miały już kontakt z piłką siatkową, które grały w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, a także dziewczyny o wysokiej sprawności motorycznej i/lub o dobrych warunkach fizycznych (wysoki wzrost).

Zachęcam do rozwijania swojej pasji w klasie SMS i naszym klubie. Jest to doskonały sposób na naukę i jednoczesny rozwój sportowy.

Dołącz do klasy sportowej, dołącz do nas.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ