Dwa wicemistrzostwa Polski lekkoatletów Czwórki

0
439

Dwa srebrne medale zdobyli lekkoatleci Klubu UKS „Czwórka” Żory na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 14-16 lutego w Toruniu.

Pierwszy wicemistrzowski tytuł wywalczyła ZUZANNA WYPPICH, która  w finale biegu na 200m w kategorii juniorek młodszych zajęła II miejsce poprawiając swój rekord życiowy. Zuza jest wielokrotną medalistką  Mistrzostw Śląska w kategorii dzieci, młodzików i juniorów młodszych, rok temu zdobyła złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski. Na co dzień jest uczennicą I klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Żorach.

Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta mieszana Mix 4 x 400m w składzie : MARTYNA ZIEBURA, SZYMON DRABIK, MARTA KAŁMUK i MICHAŁ WRÓBEL, która po pasjonującej walce wywalczyła srebrny medal. Sztafeta „Czwórki” uległa tylko lekkoatletom z Bydgoszczy , pokonując zawodników z Gorzowa , Torunia, Olsztyna itd.

Juniorzy młodsi „Czwórki” również wystartowali w sztafecie Mix 4 x 400m . Po bardzo zaciętej i ambitnej walce nie zdołali powtórzyć sukcesu swoich starszych kolegów. Sztafeta wystartowała w składzie : MAGDA CZAJKOWSKA, DAMIAN KANIA, PATRYCJA STĘPKA i CYPRIAN BRILLA.

Warto dodać iż sztafeta mieszana Mix 4 x 400m jest nową konkurencją, pojawiła się już na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Doha jak również jest w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Udany start na Mistrzostwach Polski zanotował junior „Czwórki” –  MICHAŁ WRÓBEL, który w finale biegu na 400m zajął czwarte miejsce.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów były ostatnim startem w sezonie halowym podopiecznych trenerki Iwony Krupy. Obfitował on w wiele sukcesów w postaci medali i rekordów życiowych.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ