Nowy rok, nowe plany i nowe wyzwania przed klubem sportowym Sari Żory

0
386

Wraz z nadejściem Nowego Roku w naszym klubie sportowym Sari również pojawiły się nowe pomysły i nowe wyzwania. Przypomnijmy że nasz klub działa już 13 lat i cały czas ewaluuje. Chcemy wam opisać co się zmieniło w ostatnich tygodniach i jakie plany przed nami w tym 2020 roku? Jak zapewne wiecie od grudnia działa nowy skład Zarządu. Funkcję Prezesa klubu piastuje teraz Krzysztof Biodrowicz a w skład Zarządu weszły nowe osoby Monika Burek oraz Grzegorz Marciak. Mówi się że w każdej organizacji z biegiem lat powinny następować zmiany. Zatem my również podjęliśmy się nowego wyzwania związanego z poszerzeniem działalności naszego klubu. Od grudnia staliśmy się klubem dwu sekcyjnym. Poza kilkunastoletnim już prowadzeniem szkolenia z zakresu siatkówki rozpoczynamy przygodę z nową dyscypliną – koszykówką. Do naszego szerokiego teamu trenerów siatkówki dołączyło dwóch znakomitych żorskich szkoleniowców z koszykówki. Mowa o Grzegorzu Marciaku i Pawle Sajdyku, którzy w poprzednich latach pracując w ŻAK Żory osiągali z grupami młodzieżowymi czołowe miejsca w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego i centralnego w Polsce (kilkakrotnie Mistrzostwo Śląska w różnych kategoriach, Mistrzostwo Polski chłopców do 14 lat). Dwusekcyjność spowodowała że od stycznia zmieniliśmy logo naszego klubu, które oficjalnie dziś prezentujemy. Trochę w nim sentymentu do pierwszego wzorca ale pojawia się nowa symbolika siatkarsko-koszykarska. A jakie wyzwania czekają nas w najbliższych miesiącach? Już rozpoczynamy nowy projekt „Kosmiczna planeta sportu”. Nowe otwarte zajęcia sportowe dla dziewczynek z elementami siatkówki i dla chłopców z elementami koszykówki (szczegóły na oddzielnych plakatach). Kolejne tygodnie poświęcone będą na prowadzenie szerokiego naboru do nowych klas sportowych w SP3 i SP15. Głownie do czwartych klas siatkarsko-koszykarskich w których od nowego roku szkolnego swoje szkolenie rozpoczną młode siatkarki i młodzi koszykarze. Nabór prowadzony będzie także do nowych klas pierwszych o profilu gimnastyka w w/w szkołach oraz do pierwszej klasy mistrzostwa sportowego w ZSnr3. Zapraszamy już niebawem do śledzenia kolejnych nowych informacji w tematyce prowadzonych naborów na kolejnych plakatach. Oczywiście w najbliższych miesiącach i latach dalej naszym głównym priorytetem działalności będzie zachowanie szkolenia siatkarskiego dziewcząt, które po uruchomieniu na jesień dodatkowej kategorii juniorek, stanowić będzie stałą i systematyczną ciągłość szkolenia w Żorach od mini siatkówki dwuosobowej po wszystkie kolejne kategorie wiekowe aż do seniorek. No i na koniec marzy nam się jeszcze jedno. Cel który był już na wyciągnięcie ręki w ubiegłym sezonie być może zrealizujemy w tym roku. Mowa oczywiście o awansie drużyny naszych seniorek do I ligi śląskiej. Warto nadmienić iż trener Paweł Wrzeszcz, który objął funkcję trenera seniorek od września 2019 roku, na półmetku trwających rozgrywek II ligi melduje naszą drużynę na 2/3 miejscu w tabeli. Trzymajmy wszyscy kciuki za nowe wyzwania, nowe cele i za nasze zawodniczki i zawodników.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ