Kyokushin – w dążeniu do doskonałości

0
422

„Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” – takie hasło towarzyszyło w miniony czwartek 25 stycznia karateką zgromadzonym w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu Zdrój. W tym dniu odbyła się zimowa sesja okręgowego egzaminu na stopnie uczniowskie (pasy) karate kyokushin, w którym wzięło udział ponad 230 adeptów karate kyokushin z Żor, Jastrzębia Zd., Rybnika, Skoczowa, Cieszyna, Pawłowic, Wodzisławia Śl., Czerwionki-L., Żywca, Dąbrowy G. oraz goście z Czech i Sieradza.

Głównym egzaminatorem był V-ce Prezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Kyokushin World Federation Shihan Andrzej Drewniak (9dan), któremu asystowali trener Kadry Narodowej Shihan Robert Wajgelt (5dan) oraz Shihan Janusz Piórkowski. Do egzaminu, którego celem było sprawdzenie wyszkolenia technicznego, siły, wytrzymałości, zwinności egzaminowanych, przystąpiło ponad trzydziestu żorskich karateków z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory na co dzień ćwiczących pod okiem sensei Dariusza Kudyka (3dan), z których najmłodsi ledwo skończyli 6 lat, najstarszy natomiast 55.

Po ok. 1,5 godz. swój pierwszy egzamin zakończyli najmłodsi adepci karate, reszta walczyła dalej. Egzamin dla najstarszych zakończył się po 4 godz. i stoczeniu kilkunastu wyczerpujących walk z obecnymi na egzaminie instruktorami i zawodnikami. Niestety nie wszystkim udało się zaliczyć egzamin pozytywnie. Przed nimi dalsza praca na drodze do „upragnionego” czarnego pasa.

Wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować swoja przygodę z pełnokontaktowym karate kyokushin, sensei Kudyk zaprasza na treningi, które odbywają się codziennie w dojo mieszczącym się w Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego (wejście główne do szkoły):

  • sekcja KARATE KIDS (gr. poczatkująca dzieci 5-10 lat) – poniedziałki i środy – godz.17:30 – 18:30
  • sekcja KARATE KIDS (gr. zaawansowana dzieci 7-10 lat) – wtorki i czwartki – godz.17:30 – 18:30
  • sekcja KARATE KYOKUSHIN (gr. ogólna młodzież/dorośli) – wtorek i czwartek – godz.18:45 – 20:15

Szczegóły na stronie internetowej klubu http://shogun-zory.pl i na fanpage klubu https://www.facebook.com/KSWShogunZory

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ