Żorska Liga Szachowa oraz Awans Roszady do II Ligi

0
457

Zakończyły się zmagania w ramach III ligi śląskiej seniorów.

Drużyna Roszady Żory zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, zdobywając 15 z 18 możliwych punktów i awansowała do drugiej ligi.

Rozgrywki w III lidze były w tym roku wyjątkowo zacięte, bo aż do ostatniej dziewiątej kolejki, cztery zespoły walczyły o dwa premiowane awansem miejsca.

Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Ognisko Rydułtowy, która zgromadziła 16 z 18 możliwych do zdobycia punktów, tuż za nimi sezon zakończyła nasza Roszada, która wyprzedziła małymi punktami drużynę UKS 21 Podlesie.

Nasi zawodnicy zdobyli indywidualne wyróżnienia: na drugiej szachownicy Arkadiusz Szmyd zdobył srebrny medal, na piątej szachownicy Dawid Boruta zdobył medal brązowy, a na szachownicy szóstej Monika Gonsior zdobyła medal srebrny.

Nasza drużyna po raz drugi w historii wywalczyła awans do II ligi, która jest ogólnopolskim szczeblem rozgrywek. Rozgrywki II ligi odbędą się we wrześniu 2020 roku w Poroninie.


W minioną sobotę zakończyły się zmagania Żorskiej Ligi Szachowej Juniorów i Seniorów.

Przez ostatnie cztery miesiące (od września do grudnia) w rozgrywkach juniorskich wystąpiło w sumie aż 57 dzieci! W ten sposób po raz kolejny pobity został rekord frekwencji na lidze.

Szachy stały się bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży.

Rozgrywki stały na wysokim poziomie, a końcowa kolejność w lidze decydowała się dosłownie do ostatniej partii. Przed ostatnią kolejką ligi na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji miała szansę trójka zawodników, ostatecznie zwyciężył Karol Stronczek z UKS Pionier Jastrzębie Zdrój, druga była zawodniczka Roszady Żory – Anna Kula, a trzecie miejsce zajął reprezentant Olimpii Goleszów – Patryk Piec.

Najlepsza dziesiątka w końcowej klasyfikacji otrzymała nagrody, a wszyscy będący na zakończeniu  dostali upominki.

W Lidze Seniorów zwyciężył Dawid Boruta przed Arkadiuszem Szmydem, obaj są zawodnikami Roszady Żory. Trzecie miejsce zajął Hindus z fińskim paszportem – Venkataramanan Venkatesan.

Nagrodzonych zostało dziesięcioro najlepszych zawodników ligi.

Organizator ligi Klub Sportowy Roszada Żory składa serdeczne podziękowania Klubowi MOK Rebus za gościnę, współpracę i wspaniałą atmosferę podczas zawodów, podziękowania kierujemy również do Urzędu Miasta Żory za współfinansowanie tych zawodów.

Szczegółowe wyniki – kliknij tutaj.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ