Udany początek sezonu żorskich karateków

0
327

W sobotę 5 października w Sieradzu odbył się XXI Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. Na macie rywalizowało ponad dwieście zawodniczek i zawodników z pięciu krajów. Sieradzki turniej ma już swoją tradycję, ale po raz pierwszy zjechali tu karatecy z takich krajów, jak Francja, Holandia oraz Irlandia. Po raz kolejny w Sieradzu pojawiła się też reprezentacja Czech oraz zawodnicy z ponad 30 polskich klubów karate, w tym  reprezentacja Klubu Sztuk Walki Shogun Żory. Z pierwszego po wakacjach startu trzyosobowa ekipa żorskich karateków pod kierownictwem sensei Dariusza Kudyka przywiozła 2 medale zdobyte po zaciętych walkach:

Jakub Lis okazał się bezkonkurencyjny w kategorii kumite juniorów młodszych powyżej 75kg zdobywając zloty medal,

Miłosz Myszkowski natomiast w kategorii kumite juniorów do 60 kg po dwóch wygranych walkach i wyrównanym finale zdobył ostatecznie srebrny medal.

Klub reprezentował jeszcze Kacper Żesławski, który w konkurencji kata juniorów mł. w finale zajął czwarte miejsce.

Start zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory w Sieradzu wsparty były przez Gminę Miejską Żory, a kolejny start „żorskich shogunów” już w sobotę 12 października w Szczecinie na Mistrzostwach Polski. Następnie pod koniec października czeka ich wylot do Portugalii i start na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin.

Wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować swoja przygodę z karate sensei Dariusz zaprasza na treningi, które odbywają się codziennie w dojo mieszczącym się w Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego (wejście główne do szkoły).

Szczegóły na stronie internetowej klubu http://shogun-zory.pl i na fanpage klubu https://www.facebook.com/KSWShogunZory

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ