Sensei ni rei!

0
536

Sensei – w japońskich sztukach walki jest to tytuł określający starszego stopniem instruktora, posiadającego stopień mistrzowski, co najmniej 3 dan. Takim też tytułem i prawem do noszenia trzech złotych belek na pasie od karategi (kimona) od 2 tygodni może posługiwać się zgodnie z japońskim zwyczajem żorzanin Dariusz Kudyk, Prezes i instruktor w Klubie Sztuk Walki Shogun Żory oraz Klubie Karate Kyokushin Shogun Żory.

W dniach 18-21 lipca tego roku uczestniczył on w odbywającym się na obiektach AWF w Krakowie Międzynarodowym Letnim Obozie Karate Kyokushin z udziałem ponad 300 zawodników i instruktorów z Polski, Rosji, Turcji, Niemiec, Izraela, Serbii, Czech, Hiszpanii, Ukrainy i USA. Na zakończenie obozu odbył się wielogodzinny wyczerpujący egzamin na stopnie mistrzowskie dan odbywający się przed międzynarodowa komisją pod kierunkiem Prezydenta Kyokushin World Federation shihan Antonio Pinero (9dan), zwieńczeniem którego był test kumite, polegający na stoczeniu min. 40 walk pod rząd ze zmieniającymi się przeciwnikami, który to żorski karateka zaliczył pozytywnie w myśl zasady – „Gdy nie masz już sił a walczysz dalej, to wtedy dopiero zaczyna się kyokushin”.

Sensei Darek swoja przygodę z pełno kontaktowym karate kyokushin rozpoczął blisko 32 lata temu. Obecnie jest Kierownikiem żorskiego ośrodka z ramienia Polskiej Organizacji Kyokushinkai, licencjonowanym instruktorem i sędzią Polskiego Związku Karate oraz wciąż czynnym zawodnikiem, medalistą Mistrzostw Śląska, Mistrzostw Polski, członkiem Polskiej Kadry Narodowej KWF (piąty w ubiegłorocznych ME w Kaliningradzie). A na co dzień projektuje i nadzoruje budowy domów oraz wdraża się w rolę świeżo upieczonego taty małego Aleksandra.

Prowadzone przez sensei Kudyka Klub Sztuk Walki Shogun Żory oraz Klub Karate Kyokushin Shogun Żory organizują zajęcia sztuk walki dla dzieci (karate kids), młodzieży i dorosłych (karate kyokushin, mma, iaido), integracyjne pikniki, obozy sportowe, pokazy. W minionym sezonie wychowankowie sensei Darka startując min. w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski, Pucharze Śląska, Mistrzostwach Śląska, Turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych zdobyli łącznie ponad 70 medali.

Do końca wakacji sensei Darek zaprasza w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:15 do hali Omega w Jastrzębiu Zd. przy ul. Harcerskiej na otwarte dla wszystkich chętnych darmowe treningi karate w ramach akcji „Wakacyjna przygoda z karate” prowadzone prze shihan Janusza Piórkowskiego. 16 sierpnia natomiast rozpoczyna się w Łebie letni obóz karate, w którym uczestniczyć będą młodzi karatecy z Żor, Rybnika, Jastrzębia Zd., Skoczowa, a który poprowadzi właśnie sensei Darek. Na treningi w Żorach w nowym sezonie 2019/2020 sensei Darek zaprasza już od września.

Szczegóły na https://www.facebook.com/KSWShogunZory

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ