Pracowita sobota żorskich karateków

0
538

Sobota 18 maja była bardzo pracowita dla karateków z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory, gdyż w jednym dniu uczestniczyli w 3 imprezach.

W tym dniu w Berlinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy najbardziej prestiżowej światowej organizacji Kyokushin World Union. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział ponad 400 młodych karateka z 26 krajów. W kat. junior do 60 kg Żory i Polskę reprezentował Szymon Kieczka, który niestety przegrał nieznacznie walkę o wejście do medalowej czwórki z wicemistrzem Świata reprezentantem Rosji, zajmując ostatecznie miejsce V-VIII.

Koledzy Szymona walczyli natomiast tego samego dnia w Wodzisławiu Śl. gdzie odbył się XII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Żorski klub reprezentowało 14 zawodników, którzy zdobyli łącznie 11 medali:

  • Wiktoria Niemiec – złoto w kata młodziczek i złoto w kumite młodziczek powyżej 45kg,
  • Natalia Przontka – złoto w kata kadetek i brąz w kumite kadetek powyżej 40kg,
  • Jakub Lis – złoto w kumite juniorów mł. open,
  • Marta Zmarzły – złoto w kumite juniorek do 55kg,
  • Kacper Żesławski – srebro w kumite juniorów mł. open i brąz w kata juniorów mł.,
  • Sylwia Pichnar – srebro w kumite juniorek do 55kg,
  • Filip Pichnar – brąz w kumite juniorów powyżej 75kg,
  • Julia Śmietana – brąz w kumite młodziczek powyżej 45kg.

Klub reprezentowali jeszcze:

  • Piotr Kandelski, Zuzanna Kuczyńska, Wojciech Mańka, Szymon i Miłosz Myszkowscy oraz Kamil Szewieczek. Trener i opiekun żorskich karateków Sensei Dariusz Kudyk pełnił role sędziego.

Z kolei w Żorach w sobotnie popołudnie odbył się festyn z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, podczas którego, pod nieobecność karateków walczących tego dnia na turniejach, wystąpili członkowie sekcji IAIDO, którzy zaprezentowali się w pokazie iaijutsu, dalekowschodniej sztuki walki samurajskim mieczem katana.

Kolejny start „żorskich shogunów” już 25 maja na Pucharze Śląska w Rudzie Śl. Szczegółowy harmonogram zajęć, informacje na temat działalności klubu znaleźć można na fanpage klubu https://www.facebook.com/KSWShogunZory oraz na klubowej stronie internetowej http://shogun-zory.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ