Medalowy początek sezonu żorskich karateków

0
625

Karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory kierowanego przez sensei Dariusza Kudyka (2dan) udanie rozpoczęli nowy sezon startowy 2019.

W sobotę 23 lutego w Nysie odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny, w których wystartowało 240 zawodników z 17 klubów. Z pierwszego w tym roku turnieju, pomimo trwających ferii, żorscy karatecy przywieźli komplet medali. Mistrzem Opolszczyzny w kategorii kumite juniorów młodszych powyżej 60kg został Jakub Lis, a dwa srebrne medale padły łupem Kacpra Żesławskiego w kategorii kumite juniorów młodszych do 60kg i Miłosza Myszkowskiego w kategorii kumite juniorów do 60kg.

Kolejny start „żorskich shogunów” miał miejsce w miniony weekend. W sobotę 2 marca odbył się w Będzinie II Turniej Karate Kyokushin pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina. W turnieju startowało około 300 karateka z blisko 30 klubów z całej Polski. Ośmioosobowa reprezentacja żorskiego klubu wywalczyła łącznie 8 medali zajmując drużynowo 6 miejsce.

Trzy złote medale wywalczyli:

  • Jakub Lis – w kumite juniorów młodszych powyżej 60kg,
  • Wiktoria Niemiec – w kata młodziczek,
  • Kacper Żesławski – w kata juniorów młodszych, Kacper dołożył do niego jeszcze brązowy medal w kumite juniorów młodszych do 60kg.

Dwa srebrne medale wywalczył Szymon Kieczka w kumite juniorów do 65kg i kata juniorów, zaś kolejne dwa brązowe medale zawisły na szyjach najmłodszych zawodników:

  • Wojciecha Mańki – w kumite kadetów do 30kg,
  • Hanny Sobczyk – w kat. kihon 5 technik kadetek młodszych.

W Będzinie Klub reprezentowali jeszcze Miłosz Myszkowski w kumite juniorów do 65 kg i Kamil Szewieczek w kumite kadetów do 40 kg. Sensei Dariusz pełnił role sędziego. Zdobyte medale są dobrym prognostykiem przed odbywającymi się 16 marca w Gliwicach Mistrzostwami Śląska.

Klub Sztuk Walki Shogun Żory oraz Sensei Dariusz Kudyk zapraszają serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia sztuk walki, które odbywają się w Zespole Szkół Budowlano-Informatycznych  (budowlanka) przy ul. Rybnickiej 5:

  • sekcja KARATE KIDS (początkująca, dzieci 5-10 lat + rodzice): środa, piątek – godz.17:30
  • sekcja KARATE KIDS (zaawansowana, dzieci 7-10 lat + rodzice): wtorek, piątek – godz.17:30
  • sekcja KARATE KYOKUSHIN (młodzież/dorośli): wtorek, piątek – godz.18:30
  • sekcja MMA (młodzież/dorośli): środa, piątek – godz.18:30
  • sekcja IAIDO (młodzież/dorośli): czwartek – godz.17:30

Nie ważne czy jesteś młody czy trochę starszy, dziewczyną lub chłopakiem, czy marzysz o karierze sportowej czy chcesz tylko poprawić kondycję, ważne jest byś miał/a ochotę się odrobinę poruszać i zakosztować sztuk walki, a przy okazji ciekawie spędzić wolny czas. Dołącz do ćwiczących w klubie  zawodników Kadry Narodowej Karate Koykushin, medalistów Mistrzostw Europy, Pucharu i Mistrzostw Polski, Pucharu i Mistrzostw Śląska. Zapisy po każdym treningu u instruktora. Zajęcia dotowane są przez Gminę Miejską Żory w ramach zadania w zakresie rozwoju sportu “Karate w Żorach – treningi z zawodnikami, udział we współzawodnictwie sportowym w kraju i na Świecie, uczestnictwo w obozach sportowych” oraz zadania w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym – organizowanie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży, służących prowadzeniu zdrowego stylu życia, jako alternatywy spędzania czasu wolnego „Sztuki walki sposobem na aktywny styl życia

Szczegółowy harmonogram zajęć, informacje na temat działalności klubu znaleźć można na fanpage klubu https://www.facebook.com/KSWShogunZory oraz na klubowej stronie internetowej http://shogun-zory.pl.

Kontakt do instruktora: sensei Dariusz Kudyk – tel: 697567259, emeil: shogun.zory@interia.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ