Osiem medali żorskich lekkoatletów

0
528

Osiem medali : 3 – złote, 3 – srebrne i 2 brązowe,  zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Halowych Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych, juniorów i seniorów, które odbyły się 26 stycznia w Ostrawie.

Dwa medale i dwa rekordy życiowe to osiągnięcia ZUZANNY  WYPPICH na tych Mistrzostwach. Najpierw zajęła II miejsce w biegu finałowym na 60m ( 7,85s) zdobywając srebrny krążek . W dwie godziny później została Mistrzynią Śląska juniorek młodszych w biegu na 200m ( 25,68s). MARTYNA ZIEBURA była bezkonkurencyjna w biegu juniorek na 300m , zdobywając złoty medal z wynikiem 40,23s. W tym samym biegu MARTA KAŁMUK zajęła III miejsce ( 42,64s) . Mistrzynią Śląska w biegu na 300m w kategorii juniorek młodszych została MAGDA CZAJKOWSKA z nowym halowym rekordem życiowym 43,01s. MARIUSZ SYZDEK wrócił z Ostrawy z dwoma srebrnymi krążkami : najpierw zajął II miejsce w skoku w dal w kategorii seniorów , następnie w konkursie pchnięcia kulą ustanowił rekord życiowy 14,55m zdobywając drugie srebro. Swój pierwszy medal w karierze zdobył MICHAŁ WRÓBEL , który w biegu juniorów młodszych  na 300m zajął III miejsce. SZYMON DRABIK zajął IV miejsce w biegu na 200m juniorów młodszych z rekordem życiowym 23,31s. CYPRIAN BRILLA ustanowił rekord życiowy w biegu na 300m zajmując VI miejsce. KACPER UCHEREK zajął VI miejsce w konkursie skoku w dal a w biegu na 200m był siódmy . Rekordy życiowe w biegu na 600m wywalczyły : PATRYCJA STĘPKA i DARIA NAJBERG. Po dłuższej nieobecności na bieżnię powróciła ALICJA GOEBEL, która w finale biegu na 60m zajęła VI miejsce.

Dwa medale na Mistrzostwach zdobył – wychowanek „Czwórki” PAWEŁ DZIDA, reprezentujący barwy Klubu AZS AWF Katowice. W biegu na 60m był trzeci , na dystansie 200m zdobył srebrny medal.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.

Kolejne zawody już w przyszły weekend – 2 lutego na hali w Ostrawie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ