Żorscy karatecy nie zwalniają!

0
576

Po sukcesie osiągniętym na Mistrzostwach Europy w Kaliningradzie (srebrny i złoty medal) karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory nie zwalniają tempa. W sobotę 6 października udanie wystartowali w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza, w którym wzięło udział blisko trzystu zawodników reprezentujących 32 kluby z Polski, Rosji, Czech i Niemiec. Sędzią głównym był wiceprezes Polskiego Związku Karate Shihan Andrzej Drewniak (9dan).

Sześcioosobowa reprezentacja żorskiego klubu wywalczyła w sumie 5 medali. Dwukrotnie na podium stawał Szymon Kieczka zdobywając srebro w kata juniorów oraz brąz w kumite juniorów do 60kg. Medale zdobyli również:

  • Miłosz Myszkowski – brąz w kumite juniorów do 60kg,
  • Kacper Żesławski – brąz w kata juniorów mł.,
  • Jakub Lis – brąz w kumite młodzików powyżej 60kg.

Klub reprezentowały jeszcze dwie zawodniczki w kata kadetek Wiktoria Niemiec (IV miejsce) i Natalia Przontka. Trener naszych karateków sensei Dariusz Kudyk pełnił role jednego z sędziów turnieju.

Kolejny start żorskich karateków już 20 października na Mistrzostwach Polski w Tarnowskich Górach.

Sensei Dariusz wraz z zawodnikami zapraszają wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, dorosłych) na treningi karate kyokushin, które prowadzone są przez Klub Karate Kyokushin Shogun Żory i Klub Sztuk Walki Shogun Żory w Zespole Szkół Budowlano-Informatycznych przy ul. Rybnickiej 5 w Żorach. Więcej szczegółów na fanpage klubu – https://www.facebook.com/KSWShogunZory

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ