Żorscy karatecy z medalami Mistrzostw Europy!

0
580

Karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory kierowanego przez sensei Dariusza Kudyk rozpoczęli nowy sezon z przytupem. W dniach 21-22 września uczestniczyli w odbywających się w Kaliningradzie w Rosji XXXII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, w których udział wzięło 410 zawodników z 21 krajów.

Reprezentacja Polski walcząc w 37 konkurencjach kumite i kata zdobyła łącznie 34 medale zajmując drużynowo drugie miejsce tuż za Rosją. W zdobytych w Rosji medalach swój duży udział mieli młodzi „żorscy shoguni”.

I tak pierwszego dnia Mistrzostw złoty medal i tytuł Mistrza Europy wywalczył w kumite młodzików powyżej 60kg najmłodszy z żorskich zawodników Jakub Lis.

Srebrny medal Mistrzostw i tytuł Wicemistrza Europy w kata juniorów padł łupem Szymona Kieczki (w kumite niestety Szymon odpadł po pierwszej walce z zawodnikiem z Japonii).

Pierwszego dnia na macie stanęli również Kacper Żesławski, który przegrał niestety swoja pierwszą walkę w kat. juniorów młodszych do 55kg i Miłosz Myszkowski, który po wygraniu pierwszej walki uległ zawodnikowi gospodarzy w ćwierćfinale w kat. juniorów do 60kg.

Pierwszego dnia Mistrzostw rozegran została również konkurencja kata seniorów, w której reprezentował Polskę instruktor KSW Shogun Żory sensei Dariusz Kudyk zajmując 8 miejsce. Sensei Darek reprezentował nas również drugiego dnia Mistrzostw w kumite seniorów open masters. W pierwszej walce pokonał po dogrywce zawodnika z Japonii. W walce o wejście do strefy medalowej zmierzyć mu się przyszło z najcięższym i najwyższym zawodnikiem w kategorii open, reprezentantem Rosji. Mimo wyrównanej walki sędziowie wskazali na zawodnika gospodarzy i nasz reprezentant zajął ostatecznie 4 lokatę tuż za podium.

Gratulujemy naszym karatekom medali, godnego reprezentowania naszej Ojczyzny, Miasta i Klubu.

Wyjazd i start karateków wsparli Gmina Miejska Żory oraz Zymft.  Za okazaną pomoc w imieniu zawodników składamy “Domo Arigato”.

Sensei Dariusz oraz nasi młodzi Mistrzowie zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby pójść w ich ślady, na treningi karate kyokushin, które prowadzone są przez Klub Karate Kyokushin Shogun Żory i Klub Sztuk Walki Shogun Żory w Zespole Szkół Budowlano-Informatycznych przy ul. Rybnickiej 5 w Żorach. Więcej szczegółów na fanpage klubu – https://www.facebook.com/KSWShogunZory

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ