Drugoligowe zmagania KS Roszady Żory

0
623

Dziewiątego września 2018 r. w Jastrzębiej Górze zakończyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach II liga. W zawodach wzięło udział aż 37 sześcioosobowych drużyn z całej Polski, grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

W Mistrzostwach wzięła udział drużyna KS „Roszada” Żory, dla naszej drużyny była to druga w historii przygoda z drugą ligą. Przed rozpoczęciem ligi Roszada Żory klasyfikowana była na 33 miejscu w rankingu wszystkich drugoligowych drużyn.

To oznaczało od początku twardy bój o utrzymanie, nie inaczej niż przed rokiem. Rozgrywki Roszada zaczęła zaskakująco dobrze, pokonując w pierwszej rundzie dużo wyżej rozstawioną drużynę z Konina. Ciekawostką wartą odnotowania jest fakt, że na pierwszym stole w drużynie z Konina grał arcymistrz Włodzimierz Szmidt, pierwszy arcymistrz w historii polskich szachów, prawdziwa żywa legenda.

Niestety kolejne rundy nie były już tak udane dla naszego zespołu, zawodnicy Roszady walczyli dzielnie, a swoje mecze przegrywali minimalnie – trzykrotnie padł wynik 2,5:3,5 a dwukrotnie padł remis 3:3. Do utrzymania zabrakło niewiele, nasz zespół ostatecznie zajął miejsce równe początkowemu rozstawieniu i opuścił szeregi drugoligowców.

Najwięcej punktów dla Roszady zdobyła Monika Gonsior. Warto przy okazji odnotować znakomitą formę prezesa KS „Roszada” Piotra Kamińskiego, który dwukrotnie w turnieju pokonał Mistrzów FIDE z rankingiem sporo wyższym niż jego własny. Cenny był również remis Dawida Boruty z arcymistrzynią Krystyną Dąbrowską.

W przyszłym roku zawodnicy Roszady powalczą o zwycięstwo w III lidze, żeby ponownie móc walczyć w Drużynowych Mistrzostwach Polski II ligi.

Drużyna KS „Roszada” otrzymała na start w rozgrywkach finansowe wsparcie z Miasta Żory.

Zawodnicy Roszady dziękują serdecznie za udzielone wsparcie.

Szczegółowe wyniki w szachowym serwisie chessarbiter

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ