II liga szachowa na start!

0
604

Pierwszego września startują rozgrywki ogólnopolskiej II ligi szachowej. Tym razem zawody odbywają się w Jastrzębiej Górze, jest to urokliwe miasto nad polskim morzem.

W stawce 37 zespołów z całej Polski, znajduje się także Klub Sportowy „Roszada” Żory.

Klub z naszego miasta po raz drugi w historii powalczy na tym etapie rozgrywek.

Reprezentanci Żor, którzy będą walczyć w II lidze to: Arkadiusz Szmyd, Piotr Kamiński, Krzysztof Knopik, Dawid Boruta, Aleksander Zawierucha, Monika Gonsior oraz rezerwowy Maciej Mandla.

W drugiej lidze obowiązuje tzw. system szwajcarski, sześcioosobowe drużyny zmierzą się ze sobą na dystansie 9 rund. Zawody potrwają od 01.09 do 09.09, a celem sportowym naszej drużyny jest jak najlepszy występ zakończony utrzymaniem w gronie drugoligowców, co nie będzie jednak prostym zadaniem, gdyż z ligi spada aż 13 zespołów. Należy jednak wierzyć, że tak jak  przed rokiem, tak i tym razem KS „Roszada” utrzyma się w tym elitarnym szachowym gronie.

Drużyna KS „Roszada” otrzymała na start w rozgrywkach finansowe wsparcie z Miasta Żory.

Relację z rozgrywek można śledzić na stronie II ligi http://2liga.pwzszach.org.pl/ oraz na portalu szachowym chessarbiter http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_4658/

Na tym portalu istnieje również możliwość śledzenia na żywo przebiegu wszystkich toczących się partii, każdy miłośnik królewskiej gry będzie miał zatem szansę zobaczenia aktualnej sytuacji na szachownicy.

Zapraszamy do odwiedzin i kibicowania naszym zawodnikom!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ