Egzamin na zakończenie sezonu KSW Shogun Żory

0
513

W miniony czwartek 21 czerwca w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu Zd. odbył się okręgowy egzamin na stopnie uczniowskie (pasy) karate kyokushin, podsumowujący kończący się sezon szkoleniowy karateków. Wzięło w nim udział ponad 200 adeptów karate kyokushin oraz instruktorzy z klubów z Żor, Jastrzębia Zd., Rybnika, Skoczowa, Cieszyna, Pawłowic, Raciborza, Wodzisławia Śl., Czerwionki-L., Dąbrowy G. Głównym egzaminatorem był Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation, V-ce Prezes Polskiego Związku Karate Shihan Andrzej Drewniak (9dan).

Do ponad 3 godzinnego egzaminu, którego celem jest sprawdzenie wyszkolenia technicznego, siły, wytrzymałości, zwinności egzaminowanych, umiejętności walki, odporności na ból, przystąpiło ponad czterdziestu żorskich karateków z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory prowadzonego przez sensei Dariusza Kudyk (2dan). Mimo paru potknięciom, wynikającym z ogromnego zmęczenia, wszystkim karatekom udało się zaliczyć egzamin pozytywnie. Najmłodsi ze zdających ledwo, co pokończyli 6 lat, najstarszy zaś 43 lata. Tak, że jak twierdzi sensei Dariusz oraz przekonują nas sami karatecy na trening karate nigdy nie jest za wcześnie ani też za późno.

Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby posmakować karate kyokushin, przez cały okres wakacji we wtorki i czwartki o godz.18:15 w hali Omega przy ul. Harcerskiej w Jastrzębiu Zdrój odbywać się będą w ramach „Wakacyjnej przygody z karate” otwarte darmowe treningi prowadzone przez Shihan Janusza Piórkowskiego oraz instruktorów z Jastrzębia i Żor.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ