XIII kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15

0
484

ŚLĄSK WROCŁAW – MKS ŻORY 1:2 (1:1)

SKŁAD MKS ŻORYWieczorek (Szymura) , Wnuk, Figołuszka, Hajdara, Szarek, Brych (Piwczyk), Noworyta (Kalinowski), Molski, Tomal, Bronner , Przybułek

Mecz z Odrą Opole w zeszłym tygodniu pokazał, ze MKS Żory nie znalazł się w tej lidze przypadkowo i mimo kilku pechowych porażek jest drużyną, która może wygrywać z każdym. Sląsk Wrocław w Żorach wygrał co prawda, ale to zwycięstwo nie przyszło im łatwo, dlatego też goście podeszli do meczu bardzo zmotywowani i zmobilizowani. Dodatkowo smaczku rywalizacji nadawał fakt, że w drużynie przeciwnej występują dwaj zawodnicy, którzy jeszcze jesienią bronili barw MKS Żory, niestety w tym meczu żaden z nich nie wystąpił. W początkowym okresie każda z drużyn starała się wybadać przeciwnika, w tej części przewagę miała druzyna gospodarzy, jednak dość często dobrze dysponowani pomocnicy gości przejmowali piłkę i rozpoczynali akcję, które stanowiły zagrożenie pod bramką Śląska. Po jednej z takich akcji w 13 minucie Miłosz Bronner strzelił bramkę i MKS Żory objął prowadzenie, co zaskoczyło gospodarzy, którzy starali się wyrównać, jednak skutecznie utrudniali im to zawodnicy gości. Niestety błąd w 26 minucie przy wybiciu piłki spowodował, ze gospoadarze wykorzystali prezent, a na przerwę ostatecznie obie druzyny schodziły przy wyniku 1:1. W drugiej połowie goście z Żor częściej utrzymywali się przy piłcei stwarzali okazję bramkowe. Jedną z nich w 74 minucie wykorzystał Filip Przybułek, a chwilę później mogło być 3:1, ale Bronner chybił. MKS Żory w tej części prowadził grę i często zatrudniał bramkarza Śląska, choć i gospoadarze mieli swoje szanse na wyrównanie jednak żorscy bramkarze spisali się w tych przypadkach bez zarzutu. Do końca wynik nie uległ zmianie i MKS Żory pokonał Śląsk Wrocław.

Trenerem drużyny jest Paweł Rybica.

Najbliższy mecz “u siebie” MKS Żory rozegra 09.06.2018 o godzinie 12.00 z Zagłębiem Lubin  – na stadionie MOSiR w Żorach ul. Wolności. Serdecznie zapraszamy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ