Karatecy z wizytą w Solnym Mieście

0
563

Po udanym występie w ostatnią sobotę kwietnia w roli gospodarzy (4 miejsce drużynowo na 33 kluby) na zorganizowanym w hali Mosir Żory Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin SARI CUP karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory rozpoczęli serię wyjazdowych startów.

W sobotę 5 maja w murach Zamku w Kożuchowie odbyły się XI Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin. Trzyosobowa reprezentacja żorskiego klubu wywalczyła trzy medale:

  • Kacper Żesławski – srebrny medal w kata juniorów młodszych,
  • Daria Słupik – brązowy medal w kumite juniorek młodszych do 50kg,
  • Wiktoria Niemiec – brązowy medal w kumite kadetek powyżej 35kg.

W kolejna sobotę (12 maja) karatecy z „Shoguna” udali się do Solnego Miasta w Wieliczce na VIII Turniej o Puchar Solny Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział ponad 400 zawodników z 45 klubów. Sędzią głównym był shihan Janusz Piórkowski, który swoja przygodę z karate kyokushin rozpoczął ponad 30 lat temu w Żorach. Żorski klub reprezentowali: Szymon Kieczka, Daria Słupik, Marta Zmarzły, Kacper Żesławski, Mateusz Zmarzły, Wiktoria Niemiec. Naszym karatekom udało się zdobyć 4 puchary:

  • Wiktoria Niemiec – I miejsce w kumite kadetek powyżej 40kg,
  • Szymon Kieczka – II miejsce w kata juniorów,
  • Marta Zmarzły – III miejsce w kumite juniorek młodszych do 50kg,
  • Kacper Żesławski – III miejsce w kumite juniorów młodszych do 55kg.

W obu turniejach trener żorskich karateków, sensei Dariusz Kudyk, pełnił role jednego z sędziów z ramienia Polskiego Związku Karate.

Start zawodników KSW Shogun Żory w Wieliczce wsparty został przez Gminę Miejską Żory, za co władze klubu serdecznie dziękują. Następne starty żorskich karateków już w kolejne majowe soboty na turnieju w  Wodzisławiu i Pucharze Śląska w Rudzie Śląskiej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ