Ostatnie zmagania UKS Gepardy Żory

0
682

Silesia Rybnik na remis co przy innych wynikach pozwala nadal aktualnym Mistrzom Polski utrzymać fotel lidera. W wyjazdowych meczach KS Silesia podejmowała w tym tygodniu Dęby Osielsko. W pierwszym meczu dobra gra ofensywa zawodników z Rybnika pozwoliła zyskać przewagę. A na górce miotacza bronili wyniku Przemysław Kruczek, który zaliczył dzisiaj pierwszy “win” w tym sezonie. Adrian Mularczyk dokończył mecz co pozwoliło wygrać mecz 6:2. W drugim meczu posypała się gra zawodników ze Śląska. Nie zdołali wygrać i mecz zakończył się wynikiem 1:10.

Beniaminek z Żor nadal bez wygranej. Gepardy tym razem przegrywają na nowo wybudowanym kompleksie baseballowo – softballowym w Wrocławiu 2:15 i 0:6. Pierwsze spotkanie, to bardzo dobra gra wrocławskiego zespołu w ataku. Po 4 skuteczne odbicia zaliczyli Phil Acosta oraz Paweł Łakomy, kolejne 3 hity dołożył fantastycznie dysponowany tego dnia Maciej Biernacki. Baronowie od początku prowadzili w meczu powiększając ze zmiany na zmianę swoją przewagę. Mecz zakończył się przed czasem po 7 zmianach wynikiem 15:2. Cały mecz na górce miotacza po stronie Baronów narzucał Marcin Musiałek notując drugą wygraną w sezonie. W drugim spotkaniu drużyna Gepardów postawiła trudniejsze warunki zawodnikom z Wrocławia, bardzo dobre odbicia Dominika Grzecichy i Przemysława Basonia oraz gra w obronie Patryka Zająca to za mało na Baronów. Postawa Raymonda Wojtali w roli miotacza powstrzymała zdobycze punktowe zespołu z Żor. Decydująca okazała się 2. zmiana, w której to gospodarze zdobyli aż 4 obiegi. Hity Raya Wojtali i kolejne odbicie Macieja Biernackiego, a za chwilę także Phila Acosty dały Baronom dość bezpieczną przewagę. W końcówce meczu obieg dołożył Marcin Musiałek po skutecznej kradzieży bazy i asyście Raya Wojtali. W ostatniej zmianie wynik ustalił Marek Kubiszewski, któremu asystował Marcin Musiałek i ostatecznie gospodarze wygrali 6:0.
Baronowie z bilansem 5-3 zadomowili się w czołówce tabeli, natomiast Gepardy z 8 porażkami zajmują póki co ostatnie miejsce.

SKŁAD Gepardy Żor: P- Zając Patryk, Żurkowski Arkadiusz, Blacha Kacper, C- Grzecicha Dominik, 1B – Synowiec Krystian, Mleczko Mateusz, 2B – Serwotka Maksymilian, Basoń Przemysław 3B – Zając Patryk, SS- Orszulik Tymoteusz, LF- Weżgowiec Patryk, , CF-, RF- Rosół Artur, Dudek Emil

EKSTRALIGA BASEBALLU

Kutno, godz. 11.00 MKS „STAL” BiS Kutno – WUKB „CENTAURY” Warszawa 11 : 3, 4 : 6
sędziowie: Adamiec Paweł, Bielecki Krzysztof sędzia techniczny: Ostarek Justyna.

Osielsko, godz. 11.00 UKS „DĘBY” Osielsko – KS „SILESIA” Rybnik 2 : 6, 10 : 1
sędziowie: Mańkowski Bartłomiej, Mańkowski Marcin, sędzia techniczny: Adamczewska Kinga

Wrocław, godz. 11.00 „BARONS” Wrocław – BUKS „GEPARDY” Żory 15 : 2, 6 : 0
sędziowie: Adamiec Dariusz, Roś Radosław, sędzia techniczny: Becela Agata.

Poz Drużyna meczy pkt O+ O-
1. Silesia Rybnik (mp) 8 12 48 31
2. Barons Wrocław (p) 8 10 56 34
3. Stal Kutno 8 8 54 43
4. Centaury Warszawa 6 8 53 34
5. Dęby Osielsko 6 6 30 24
6. Gepardy Żory (b) 8 0 12 83\

Następna kolejka 13.05.2018 Gepardy Żory – Stal Kutno
Dęby Osielsko – Barons Wrocław
Centaury Warszawa -Silesia Rybnik

I LIGA BASEBALLU
Zawodnicy Rawy Katowice pauzowali, ale dwie wygrane w zeszłym tygodniu pozwalają na utrzymanie l miejsca

Wrocław, godz. 11.00 „BARONS” Wrocław – TSB „DEMONY” Miejska Górka 8 : 7, 13 : 10
sędziowie: Adamiec Dariusz, Roś Radosław, sędzia techniczny: Becela Agata.

Poz Drużyna meczy pkt O+ O-
1. Rawa Katowice 2 4 29 3
2. Barons Wrocław II 4 4 24 46
3. Demony Miejska Górka 2 0 17 21
4. Yankees Działdowo – – – –

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ