Zakończenie Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów w Szachach

0
572

W niedzielę w Częstochowie odbyła się ostatnia kolejka Drużynowych Mistrzostw Śląska w Szachach – I liga Śląska Juniorów.

W rozgrywkach brała udział nasza drużyna – KS „Roszada” Żory. Dzieci z naszego miasta po raz drugi w historii zagrały w tych rozgrywkach i tym razem zajęli 12 miejsce na 18 drużyn, wygrywając trzy mecze, dwa remisując i czterokrotnie ponosząc porażkę. Jest to spory postęp w stosunku do ostatniego roku, a nasza drużyna wciąż należy do najmłodszych w lidze. Dzieci stopniowo uczą się gry na coraz wyższym poziomie, a ciągły trening pozwala im na odnoszenie coraz większych sukcesów w tej trudnej dyscyplinie sportu.

Liderem i kapitanem drużyny jest niespełna 11-letni Igor Zaborski, który w rozgrywkach zgromadził 6 z 9 możliwych do uzyskania punktów. W zawodach walczył jak równy z dużo starszymi juniorami i to nawet 18-letnimi! Igor ma wielkie umiejętności i serce do gry, pomimo tego że nie był najstarszy w drużynie „Roszady” to pełnił w niej funkcję kapitana.

Obok Igora drużynę tworzyli: Kacper Fojcik, Robert Brzyszkowski, Jan Kot, Katarzyna Kuśka i Anna Kula, rezerwowym zawodnikiem był Piotr Beńkowski.

Wszyscy bez wyjątku spisali się na medal i starsi zawodnicy „Roszady”, pod okiem których młodzi się szkolą, są z młodej drużyny bardzo dumni. Warto przy okazji wspomnieć, że dorośli grają w podobnych rozgrywkach, tyle że na poziomie Ekstraligi Śląska i obecnie zajmują 5 miejsce na 10 drużyn. W najbliższy weekend 21-22 kwietnia, to oni wybiorą się do Częstochowy po kolejne zwycięstwa!

Występ obu drużyn jest współfinansowany przez UM Żory.

Rozgrywki można śledzić w serwisie szachowych chessarbiter: JuniorzyDorośli

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ