Otwarcie sezonu baseballowego w Żorach

0
552
Po dwóch latach żorska drużyna baseballowa Gepardy Żory powraca do najwyższej ligi baseballu. W pierwszym dwumeczu młoda drużyna z Żor podejmowała zeszłorocznego Mistrza Polski, ekipę z za miedzy Silesię Rybnik. Beniaminek przegrał nieznacznie dwa mecze 2:4 i 5:7. Derby na zmodernizowanym obiekcie baseballowo- softballowym przeciągły dużą rzeszę kibiców. Oficjalnego otwarcia sezonu dokonał prezydent miasta Żory Pan Waldemar Socha, który wykonał wraz z zaproszonymi gośćmi ( przedstawiciele miasta Żory pani Anna Ujma, pani Elżbieta Gicala oraz radny miasta pan Kamil Owczarek) tradycyjny „pierwszy narzut piłki”.
Na tym spotkaniu gościliśmy również TVP Katowice , która swoje „migawki” z tych zaciętych derbów zaprezentuje na swojej antenie.
Pierwsze spotkanie do samego końca trzymało w napięciu w zespole gospodarzy znakomicie radził sobie do 8 zmiany miotacz Kamil Stajer, który przy dobrej obronie kolegów ( trzy podwójne auty) nie pozwolił na wiele w ataku zawodnikom z Rybnika.
W zespole gości na górce miotacza zadebiutował sprowadzony z Japonii – Funahashi Hiroshi. Dwa znakomite odbicia na zapole Orszulika Tymoteusza – zawodnika z Żor, spowodowały iż na górce po piątej zmianie zameldował się kolejny gracz z Japonii, a zarazem trener Watanabe Ryoma, który przytrzymał lekki kryzys swojej drużyny oraz do końca meczu nie oddał punktu gospodarzą.
Drugi spotkanie zaczęło się znakomicie dla Gepardów, którzy po trzech zmianach prowadzili niespodziewanie 5:0. Bardzo dobrze na górce miotacza radził sobie szesnastolatek z Żor – Blacha Kacper. W kolejnych zmianach ekipa gospodarzy nie potrafiła już zdobyć punktów, za to ubiegłoroczny Mistrz Polski stopniowo odrabiał straty na tyle skutecznie aby w piątej zmianie po dobrych odbiciach oraz dwóch błędach zawodników z Żor wyjść na dwu punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.
W zespole Gepardów wystąpiło wielu młodych zawodników, przede wszystkim ubiegłoroczni Mistrzowie Polski w kategorii junior młodszy, dla których były to pierwsze spotkania w gronie seniorskim. Cieszy debiut Krystiana Synowca, pozyskanego z z drużyny Kings Kraków oraz najmłodszego zawodnika w całej lidze Patryka Wieżgowca. Najlepszym zawodnikiem dwumeczu został łapacz drużyny Gepardów Żory – Dominik Grzecicha.
 Pomimo porażek cieszy postawa młodej drużyny, która nie jednej jeszcze ekipie postawi wysoko poprzeczkę.
Skład Gepardy Żory: P- Stajer Kamil, Blacha Kacper, Dembski Mateusz, C- Bracha Łukasz, Przecicha Dominik, Wieżowiec Patryk, 1B- Dudek Emil, Korzekwa Dawid, 2B- Zając Patryk, Serwotka Maksymilian, Padoł Marcin, 3B- Szczygieł Tomasz, SS- Raiko Ariel, LF- Żurkowski Arkadiusz, Rosół Artur, CF- Orszulik Tymoteusz, RF- Synowiec Krystian, Basoń Przemysław, Mleczko Mateusz. Trener : Sameshima Yuko
 
BASEBALL 
EKSTRALIGA 2018
15.04 2018 Gepardy Żory – Silesia Rybnik 2:4 (9 zm ), 5:7 (7zm)
MKS Stal Bis Kutno -Barons Wrocław 3:5 (9 zm), 5:4 (7zm)
Centaury Warszawa – Dęby Osielsko przełożony
Poz Drużyna meczy pkt O+ O-
1. Silesia Rybnik (mp) 2 4 11 7
2. Barons Wrocław (p) 2 2 9 8
3. Stal Kutno 2 2 8 9
4. Gepardy Żory (b) 2 0 7 11
5. Dęby Osielsko 0 0 0 0
6. Centaury Warszawa 0 0 0 0
Następna kolejka 22.04.2018 Gepardy Żory – Centaury Warszawa, Barons Wrocław – Silesia Rybnik, Stal Kutno – Dęby Osielsko
I LIGA
I kolejka 28.04.2018
1. Rawa Katowice
2. Yankees Działdowo
3. Barons Wrocław II
4. Demony Miejska Górka
LIGI REGIONALNE
Ravens Lublin liderem po pierwszej kolejce BLB 2018 Bałtycka Liga Baseballu
Wyniki z dn:
14 kwietnia
Piraci Władysławowo @ Centaury Warszawa – 16:3
Centaury Warszawa @ Piraci Władysławowo – 5:5
Warsaw Dragons @ Lisy Białystok – 16:4
15 kwietnia
Ravens Lublin @ Lisy Białystok – 22:4
Dęby Osielsko @ Ravens Lublin – 3:7
Ravens Lublin @ Dęby Osielsko – 9:15
Śląska Liga Baseballu
I kolejka 1-3.05.2018
1. Kings Kraków
2. Ravens Lublin II
3. Silesia Rybnik II
4. Gepardy Żory II
5. Rawa Katowice II
Softball
Polska Liga Kobiet w Softballu
I kolejka 28-29.04.2018
1. Gepardy Żory
2. Hrabiny Wrocław (mp, p)
3. Stal Kutno
4. Diamonds Warszawa

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ