Nowe pasy w żorskim karate

0
761

Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” – takie hasło towarzyszyło w miniony czwartek 25 stycznia karateką zgromadzonym w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu Zdrój. W tym dniu odbyła się zimowa sesja okręgowego egzaminu na stopnie uczniowskie (pasy) karate kyokushin, w którym wzięło udział ponad 300 adeptów karate kyokushin z Żor, Jastrzębia Zd., Rybnika, Skoczowa, Cieszyna, Pawłowic, Raciborza, Wodzisławia Śl., Czerwionki-L., Żywca, Dąbrowy G. oraz goście z Czech.

Głównym egzaminatorem był V-ce Prezes Polskiego Związku Karate, Prezes Polskiej Organizacji Kyokushinkai Shihan Andrzej Drewniak (9dan). Do egzaminu, którego celem jest sprawdzenie wyszkolenia technicznego, siły, wytrzymałości, zwinności egzaminowanych,  przystąpiło ponad czterdziestu żorskich karateków z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory na co dzień ćwiczących pod okiem sensei Dariusza Kudyk (2dan).

Po ok. 1,5 godz. swój pierwszy egzamin zakończyli najmłodsi adepci karate, reszta walczyła dalej. Egzamin dla najstarszych zakończył się po 4 godz. i stoczeniu kilkunastu wyczerpujących walk z obecnymi na egzaminie instruktorami i zawodnikami w myśl motta „Gdy nie masz już sił, a walczysz dalej, to dopiero wtedy zaczyna się kyokushin”. Wszyscy karatecy zaliczyli egzamin pozytywnie zdobywając kolejne stopnie uczniowskie na drodze do „upragnionego” czarnego pasa, gratulujemy OSU!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ