Ostatnie wieści z siatkarskiego parkietu MUKS Sari Żory

0
914

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „KLUB 2017” zakończony.

W listopadzie zakończyliśmy zajęcia, które prowadzone były dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub 2017”. Od września do końca listopada odbywały się wspólne zajęcia dla grup dziewcząt z SP3 i SP15 z klas sportowych, oraz chłopców z klasy piątej i szóstej z SP3. Ich celem była integracja zawodników i wspólne doskonalenie umiejętności siatkarskich. Poza wspólnymi treningami w październiku odbył się tygodniowy obóz sportowy w Głuchołazach, który również był dofinansowany ze środków programu „Klub 2017”. Ten cykl treningów zakończyliśmy wspólnym turniejem mini siatkówki w zespołach mieszanych

Siatkarskie Mikołajki.

Klasa sportowa V a ze Szkoły Podstawowej nr 3 spędziła Mikołajki w siatkarskim wydaniu. Na porannym treningu rozegrany został turniej par mieszanych. Nagrodą dla wszystkich zawodników były słodkie niespodzianki. Dla najlepszych trzech zespołów Mikołaj dostarczył dodatkową porcję słodyczy.

III etap rozgrywek rozpoczęty.

9 grudnia drużyna młodziczek starszych rozegrała turniej wyjazdowy w Zabrzu. W pierwszym spotkaniu dziewczęta rywalizowały z gospodarzem UKS Spartakus Zabrze wygrywając 2-0. W drugim meczu z UKS Mikrus Katowice również wygrały 2-0.
Również w sobotę młodzicy rozegrali na hali przy ulicy Folwareckiej kolejny turniej. Pierwszy mecz przegrali 2-0 z SMUKS Orzesze. Natomiast w drugim z Sikret Gliwice wygrali 2-1.

Nasze zawodniczki z rocznika ’06 walczą w I etapie „Kinderków”.

W niedzielę 10 grudnia w Krzanowicach odbył się pierwszy turniej I etapu rozgrywek Kinder + Sport w kategorii „trójek”. W dalszym ciągu nasz klub reprezentują dziewczyny z SP3 i SP15 z klas piątych i szóstych, które rozstawione są w sześciu zespołach. W Krzanowicach poszło nam różnie. Jedne zespoły wygrywały swoje mecze, inne przegrywały. Wszystko rozstrzygnie się za tydzień w Żorach. Po tym etapie odpada osiem drużyn z szesnastu.

W niedzielę chłopcy z klasy V z SP 3 zagrali kolejny turniej w Kinderkach – czwórkach w Rybniku. Niestety chłopcy zagrali ze zmiennym szczęściem i nasze drużyny odpadły z dalszej rywalizacji.

Gramy dzięki wsparciu miasta Żory.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ