Sprinterki UKS „Czwórki” to drużyna na medal!

0
1277

W Żorach rosną już następczynie Ewy Swobody! Młode sprinterki UKS „Czwórki” Żory, trenujące na co dzień pod okiem Iwony Krupy doskonale zaprezentowały się podczas Mistrzostw Śląska w biegach sztafetowych.

Rozgrywana w Częstochowie rywalizacja w sztafetach była okazją na sprawdzenie, jak pracuje się z młodzieżą w poszczególnych klubach w naszym województwie. Wyniki ponownie potwierdziły, że Żory są ważnym ośrodkiem na lekkoatletycznej mapie Śląska i całej Polski.

Zawodniczki UKS „Czwórki” Żory szczególnie dobrze zaprezentowały się podczas sztafety olimpijskiej. Drużyna w składzie Julia Han na 800 m, Marta Kałmuk na 400 m, Martyna Ziebura na 200 m i Zuzanna Wyppich na 100 m zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrne medale! Żorzanki dały się wyprzedzić tylko zespołowi TL Pogoń Ruda Śląska.

Na wysokim poziomie stała także rywalizacji w sztafecie szwedzkiej kobiet. Podopieczne Iwony Krupy, biegnące w składzie:  Alicja Goebel – 100 m, Martyna Ziebura – 200 m, Marta Gawełek – 300 m i Magda Czajkowska 400 m pokazały się z bardzo dobrej strony, zajmując ostatecznie 5 miejsce.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ