Relacja z II Żorskiego Turnieju Szachowego

0
709

W miniony weekend (7-8 października 2017) w klubie Rebus odbyły się dwa wielkie turnieje szachowe organizowane przez Klub Szachy „Roszada Żory”: II żorski turniej szachowy juniorów (sobota) oraz II żorski otwarty turniej szachowy (niedziela). Oba turnieje cieszyły się niesamowicie wysoką frekwencją!

Turniej dla dzieci uroczyście otworzył Prezydent Miasta Żory pan Waldemar Socha.

W turnieju dzieci wzięło udział 46 zawodników z całego województwa w tym aż 17 z Żor, a mieliśmy także jednego zawodnika z Czech. Dzieci zagrały 9 rund systemem szwajcarskim. Zwyciężył reprezentant Zefira Boguszowice – Daniel Trybuś, drugi był Szymon Czerwiński z Ogniska Rydułtowy, a trzeci Mateusz Dziendziel z Pioniera Jastrzębie. Najlepszym zawodnikiem z Żor został Igor Zaborski z Roszady Żory.

W niedzielę natomiast odbył się turniej open, w którym wzięli udział znamienici goście szachowi a wśród nich między innymi: Mistrz Międzynarodowy z Czech Vojtech Zwardon, Mistrz FIDE z Czech Jaroslav Sobek i Polski Mistrz FIDE Tadeusz Helis. W sumie wystartowało 42 zawodników w tym aż 13 z naszego miasta. Turniej był bardzo zacięty, a ostatecznie tryumfował zawodnik KS Roszada Żory Piotr Kamiński, który zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w ostatniej 9 rundzie turnieju! Piotr Kamiński zdystansował nawet Mistrza Międzynarodowego Vojtecha Zwardona, który zdobył drugą lokatę i Mistrza FIDE Tadeusza Helisa, zdobywcę trzeciego miejsca.

Turnieje były organizowane przy finansowym udziale Miasta Żory.

Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie składamy:

  • Pana Waldemarowi Socha Prezydentowi Miasta Żory,
  • Klubowi MOK Rebus,
  • Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Żor,
  • Klubowi Szachowemu Pionier Jastrzębie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ