Żory na dłużej w szachowej drugiej lidze

0
707

10 września w Szklarskiej Porębie zakończyły się zmagania drugiej ligi Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach.

W ramach drugiej ligi szachowej wystartowały w sumie 34 zespoły z całej Polski. Drużyny na dystansie dziewięciu rund grały mecze między sobą systemem szwajcarskim.

Miasto Żory reprezentowała drużyna KS „Roszada” Żory, debiutant w gronie drugoligowców. Zawodnicy żorskiej drużyny walczyli bardzo dzielnie od pierwszej do ostatniej kolejki i ostatecznie wywalczyli utrzymanie w gronie drugoligowców (spadło aż 10 drużyn), wyprzedzając wiele silniejszych rankingowo drużyn. Pierwszy sezon naszej drużyny w ogólnopolskich rozgrywkach można zatem uznać za bardzo udany.

Najlepsza z całej drużyny zawodniczka Roszady – Monika Gonsior zgromadziła 6,5 na 9 możliwych punktów i zajęła czwarte miejsce wśród najlepszych kobiet w lidze! Najlepszym zawodnikiem Roszady, był grający najczęściej na czwartej szachownicy, Krzysztof Knopik, który osiągnął bardzo dobry rezultat 6 punktów na 9 możliwych.

Grający na pierwszej szachownicy Szymon Stysiak osiągnął 2 na 8 możliwych punktów, Piotr Kamiński, grający na drugiej szachownicy, zgromadził 3 na 9 punktów. Na trzeciej szachownicy grał Arkadiusz Szmyd i zdobył 2 punkty na 8 możliwych Na piątej szachownicy grał Aleksander Zawierucha, który uzyskał 3 na 6 punktów, Tomasz Ociepka zdobył 0,5 z dwóch możliwych punktów, a Dawid Boruta z trzech gier uzyskał 2,5 punktu.

Drużyna KS „Roszada” otrzymała na start w rozgrywkach finansowe wsparcie z Miasta Żory (http://www.zory.pl/). Zawodnicy Roszady dziękują serdecznie za udzielone wsparcie, bez którego niemożliwe byłoby udowodnienie swojej sportowej siły gry, na tle innych drużyn z całej Polski.

Szczegółowe wyniki dostępne są w szachowym serwisie chessarbiter – kliknij tutaj.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ