Żorski Klub Kolarski – podsumowanie pierwszego półrocza

0
960

Klub Kolarski Żory rozpoczął przygotowania już w styczniu. Nasi zawodnicy w okresie zimowym trenowali na rowerach stacjonarnych i trenażerach. Ćwiczyli w terenie ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz marszobiegi. Korzystali z zajęć na basenie i lodowisku. W okresie ferii zimowych uczestniczyli w zgrupowaniu kondycyjnym w Hucisku.

Do kadry śląska została powołana Karolina Kawka oraz Kamil Śpiewok, Konrad Juraszczyk, Błażej Limański oraz Grzegorz Nazarko. Zawodnicy uczestniczyli w konsultacjach treningowych kadry w Rzędkowicach i Wiśle.

Sezon startowy rozpoczęliśmy od startu w Mistrzostwach Orzesza w cross cuntry 26 marca.

Sezon szosowy otworzyliśmy podczas kryterium ulicznego w Rydułtowach 2 kwiecień. Następnie ścigaliśmy się na zawodach ogólnopolskich w Dzierżoniowie oraz Sobótce. Pod koniec kwietnia rywalizowaliśmy w Pucharze Polski w Zamościu oraz Chrząstowicach. W maju wystartowaliśmy w kryterium w Rydułtowach, Międzynarodowym wyścigu etapowym „Szlakami Jury” , zawody szosowe uzupełnialiśmy o starty w wyścigach crossowych.

W czerwcu uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Międzywojewódzkich w jeździe indywidualnej na czas w Niwkach, Pucharze Polski w Turawie, Mistrzostwach Śląska w wyścigu ze startu wspólnego i jeździe ind na czas w Koziegłowach i Pińczycach. Czerwcowe starty zakończyliśmy podczas Mistrzostw Małopolski w jeździe ind na czas w Oświęcimiu.

Początek lipca to start w wyścigu klasycznym w Malcu.

Najważniejszymi osiągnięciami pierwszej części sezonu to medale Karoliny Kawki złoty w Mistrzostwach Śląska w jeździe ind. na czas oraz srebrnym w wyścigu ze startu wspólnego.

W okresie wakacji letnich nasi zawodnicy będą brali udział w zgrupowaniu kondycyjnym w Wiśle oraz poprzez starty w wyścigach w Tychach i Pszczynie przygotują się do startu w Mini Tour de Polonge.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ