Podniebna przygoda uczniów ZS-8

0
1009

 

12-letnia Patrycja oraz 13 letni Kacper na co dzień uczniowie Zespołu Szkół nr 8 w Żorach od urodzenia poruszają się na wózku inwalidzkim. Ze względu na swoją dolegliwość nie mogą chodzić. Postanowili jednak wziąć udział w „szalonym” projekcie – podniebna przygoda aby na chwilę oderwać się od ziemi i na pokładzie szybowca wznieść się ku chmurą. Ta nietypowa sytuacja miała miejsce w niedzielne popołudnie na terenie Aeroklubu Rybnickiego w Rybniku Gotartowicach. Lecąc w przestworza oboje mieli okazję podziwiać świat z wysokości
i zobaczyć kolorową mapę ziemi.

Jeżdżąc na wózku, mogłoby wydawać się nierealne, a jednak, udało się!

W piękną słoneczną czerwcową niedzielę, pan Artur Skupiński, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 8 w Żorach oraz skoczek spadochronowy, zorganizował wyprawę Patrycji i Kacpra do rybnickiego aeroklubu. Tam na lotnisku wszyscy spotkali się z doświadczonym instruktorem szybownictwa p. Eugeniuszem Szkucikiem. Całej wyprawie towarzyszyły ogromne emocje dotyczące tego co za chwilę miało się stać. Najpierw przygotowanie do lotu, zachowanie wszystkich procedur bezpieczeństwa i podróż w chmury na wysokość na jaką pozwolą warunki pogodowe. Loty okazały się niezwykle udane nawet do wysokości 1000 m nad ziemią. Kacper i Patrycja mogli poczuć się wolno jak ptak. Mieli nawet możliwość „przejąć stery” i samodzielnie pilotować szybowiec. W chmurach nie różnili się niczym od w pełni sprawnych ludzi, ich niepełnosprawność nie miała znaczenia.

Serdeczne podziękowania dla organizatora tego wydarzenia oraz dla instruktora
p. Eugeniusza Szkucik, a także prezesa Aeroklubu Rybnickiego p. Ireneusza Wilguckiego za umożliwienie realizacji tak nietuzinkowej przygody. Emocje, wspomnienia, uśmiech, po prostu szczęście, zostanie z Kacprem i Patrycją na długo, na bardzo długo!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ