Udany start lekkoatletów „Czwórki” na Mistrzostwach Śląska

0
1840

Sześć medali zdobyli lekkoatleci UKS „Czwórka „ Żory” na Halowych Mistrzostwach Śląska młodzików, juniorów i seniorów , które odbyły 1 lutego w Ostrawie.

Junior – PAWEŁ DZIDA wystartował w swojej koronnej konkurencji – skoku w dal – oczywiście nie zawiódł oczekiwań i zdobył tytuł Mistrza Śląska z wynikiem – 6,86m. Po konkursie skoku w dal Paweł wystartował w  eliminacjach biegu na 60m , wygrał swoją serię awansując do finału. W biegu finałowym z wynikiem 7,10 s ustanowił rekord życiowy i zdobył srebrny medal. JULIA HAN była bezkonkurencyjna w biegu juniorek na 600m i z wynikiem 1:40,07 zdobyła złoty medal. Swój prymat na Śląsku w kategorii juniorek młodszych  na dystansie 300m  potwierdziła również MARTYNA ZIEBURA , która na tym dystansie zdobyła tytuł Mistrzyni Śląska . Z dwoma brązowymi medalami z Mistrzostw Śląska wrócił senior – MARIUSZ SYZDEK. Pierwszy „brąz” zdobył w skoku w dal, drugi medal – w pchnięciu kulą z wynikiem 12,29m.

Pozostali zawodnicy „Czwórki” nie zdobyli medali ale zaliczyli bardzo dobry start ustanawiając halowe rekordy życiowe. NINA KADELA w biegu juniorek na 300m – 43,93s. ZUZIA WYPPICH ( 45,95 s) i MAGDA KAŹMIERCZAK ( 47,85s) – w biegu młodziczek na 300m. ALICJA GOEBEL awansowała do finału biegu młodziczek na 60m , gdzie zajęła 7 miejsce. W biegu na 600m rekordy życiowe ustanowiły MAGDA CZAJKOWSKA ( 1:53,45 ) i DARIA NAJBERG ( 2:02,20 ) . CYPRIAN BRILLA debiutował na dystansie 1000m w kategorii młodzików i uzyskał wynik 3:11,52.

Kolejne zawody żorskich lekkoatletów już w sobotę w Ostrawie.

Dziękujemy miastu Żory za sfinansowanie wyjazdu.


Lekkoatleci biegali w brzeszczach i Ostrawie

W niedzielę – 15 stycznia najszybsi lekkoatleci „Czwórki” wystartowali na zawodach w Brzeszczach. W biegach sprinterskich na 60m wszyscy zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki i poprawili rekordy życiowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje „życiówka” Martyny Ziebury w kategorii juniorek młodszych oraz Alicji Goebel w kategorii młodziczek.

W dwa dni później żorscy lekkoatleci brali udział w  Międzynarodowym Mitingu w Ostrawie. Po raz kolejny zabłysnęła niespełna 16-letnia Martyna Ziebura , która w biegu na 300m ustanowiła rekord życiowy i uzyskała najlepszy wynik w Polsce w kategorii juniorek młodszych – 40,62s. Na tym samym dystansie wystartowały również : Marta Gawełek, Nina Kadela , Marta Kałmuk , Daria Najberg, Alicja Goebel, Magda Kaźmierczak i Zuzia Wyppich , które również uzyskały dobre rezultaty. Z dystansem 800m zmierzyli się Julia Han i Cyprian Brilla.

Udział w w/w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.
Następne zawody w których będą uczestniczyli lekkoatleci promując miasto Żory, już 22 stycznia w Brzeszczach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ