Już po pierwszym etapie Kinderka w kategorii czwórek dziewcząt. W tym roku o tytuł mistrza województwa śląskiego będzie walczyć 80 zespołów. 20 listopada i 4 grudnia rozegraliśmy turnieje pierwszego etapu miejskiego. W kategorii czwórek wystartowały 3 zespoły SP3 MUKS Sari Żory. Wyniki młodych siatkarek napawają optymizmem. Pierwszy zespół zaliczył same wygrane a nasze zawodniczki Maja Żuk i Julia Urbanek zdobyły dodatkowo tytuł MVP turnieju. Drugi zespół wygrał połowę swoich meczy a trzeci zespół “maluszków” przegrał tylko z drużyną z Wodzisławia i zajął 2 miejsce w swojej grupie. Takie wyniki zapewniły wszystkim drużyną awans do kolejnego etapu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje bo chęć gry jest ogromna

Po dwóch turniejach etapu miejskiego Kinderka są dziewczęta z klas 5 w SP 3 i SP 15. W ich kategorii wystartowało 80 zespołów z całego śląska. Po dwóch turniejach na drugim miejscu w grupie uplasowały się zespoły MUKS Sari SP 3 I i II oraz MUKS Sari SP 15 III i tym samym awansowały do drugiego etapu. Awans z 4 miejsca w grupie wywalczyła również drużyna MUKS Sari SP 15 II wygrywając dwa mecze. Niestety jedna drużyna zakończyła swój udział w kinderku. Powodzenia w następnych turniejach.

11 grudnia wystartowały “dwójki” chłopców i dziewczyn w popularnych “Kindrach”. Więcej informacji na temat nowej przygody młodych adeptów i adeptek siatkówki już wkrótce…

W 10 grudnia pierwsza drużyna młodziczek MUKS Sari Żory I rozgrywała turniej u siebie. Rywalkami naszych dziewczyn były ekipy z Wodzisławia i Michałkowic. Żorzanki spisały się rewelacyjnie wygrywając oba mecze (2:0 i 2:1). Kolejny turniej już w sobotę w Jastrzębiu Zdroju. Wspólnie cieszymy się z udanego turnieju:)

Drużyna młodziczek MUKS Sari Żory II również w sobotę 10 grudnia  rozegrała kolejny turniej na wyjeździe w Krzanowicach . Pierwszy mecz wygrywamy 2-1 z gospodarzem. W drugim meczu również wygrywamy ale z KPKS Halemba II . Dużo emocji ale wychodzimy z nich zwycięsko.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ