Mecz siatkówki w ramach akcji “Biała Wstążka” – 28.11.2016

0
800

MOSiR Żory wraz z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Zespołem ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we współpracy z Komendą Miejską Policji oraz placówkami oświatowymi w ramach akcji “Biała Wstążka” 2016 zaprasza na mecz siatkówki “Gramy dla was” – mężczyźni dla kobiet. “Biała wstążka” jest to ogólnopolska kampania mająca na celu zatrzymania przemocy wobec kobiet. Jest prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie. Kampania została stworzona przez mężczyzn i do nich głowienie jest skierowana. Symbolem kampanii jest biała wstążka, która stała się znakiem poparcia dla równych praw dla kobiet i znakiem sprzeciwu wobec przemocy skierowanej przeciwko nim w tym także przemocy w rodzinie. Noszenie białej wstążki jest osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Co roku pomiędzy 25 listopada a 10 grudnia obchodzimy “16 dni przeciwdziałania przemocy wobec kobiet”. W tym czasie podejmujemy różne działania mające na celu przeciwdziałania zjawisku przemocy w naszym mieście.

W Żorach w tym dniu będzie także organizowany konkurs plastyczny z hasłem przewodnim: “Nie krzywdź mnie słowem – mów, że mnie kochasz”, przemarsz młodzieży żorskich szkół po ulicach miasta rozdających ulotki i przypinających białe wstążki oraz mecz piłki siatkowej na hali Mosir.

W całej akcji biorą udział przedstawiciele żorskich instytucji i służb (sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy, nauczyciele), które na co dzień pracują w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ