IV Miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie Dziewcząt

0
1015

19 października 2016r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyła się uroczysta Inauguracja Wojewódzkiego Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Inauguracja połączona była z podsumowaniem osiągnięć sportowych szkół województwa śląskiego w minionym roku szkolnym 2015/2016. W uroczystości wzięli udział: prezydent miasta Witold Grim, starosta zawierciański Krzysztof Wrona, wicekurator oświaty Dariusz Domański, prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek oraz dyrektorzy, nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie szkół, które znalazły się w czołówce naszego województwa. W gronie najlepszych znalazło się nasze liceum. Na 81 szkół ponadgimnazjalnych objętych klasyfikacją, nasza szkoła zdobyła czwarte miejsce w kategorii dziewcząt w Wojewódzkiej Licealiadzie o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.

I LO im. K. Miarki na zawodach wojewódzkich reprezentowały następujące uczennice i warto przypomnieć jakie uzyskały wyniki:

 • I miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Tenisie Stołowym-Patrycja Kapek, Agnieszka Winkler, Iwona Winkler oraz rezerwowa Ewa Pawliczek (opiekun: Izabela Fijałkowska)
 • II miejsce w Finale Zawodów Wojewódzkich “Sprawni jak żołnierze” – Agnieszka Winkler, Zofia Zdeb, Weronika Samol (opiekun: Łukasz Kuś)
 • VIII miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Julia Han, Ewa Pawliczek, Weronika Samol, Honorata Szafarczyk, Oliwia Zalewa, Angelika Szromek oraz rezerwowe: Agnieszka Winkler i Anna Hozer (opiekun: Izabela Fijałkowska)

Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za IV miejsce odebrali z rąk wicekuratora Dariusza Domańskiego: wicedyrektor Mariusz Gębarowski oraz delegacja nauczycieli wychowania fizycznego: Izabela Fijałkowska i Łukasz Kuś. Jest to pierwszy w historii tak wysoki sukces sportowy naszej szkoły.

Wyniki Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2015/2016 w kategorii dziewcząt:

 • I miejsce – Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków Liceum Sportowe w Dąbrowie Górniczej.
 • II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.
 • III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.
 • IV miejsce – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im.Karola Miarki w Żorach
 • V miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.
 • VI miejsce – VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu
 • VII miejsce – Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach.
 • VIII miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu
 • IX miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim
 • X miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ