Udany początek sezonu karateków z „SHOGUNA”

0
823

Żorscy karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory pomyślnie rozpoczęli sezon, z pierwszego startu przywieźli srebro i pięć brązów. W sobotę 1 października odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin.  W turnieju uczestniczyło 251 zawodników z 36 klubów z Polski oraz zawodnicy z Rosji, Czech i Irlandii. W turnieju wystartowała 6 osobowa reprezentacja żorskiego klubu, kierowana przez sensei Dariusza Kudyka ( 2 dan) zdobywając w sumie 6 medali:

  • Mateusz Gaś – brązowy medal w kategorii kumite juniorzy +75kg,
  • Jakub Solak – srebrny medal w kategorii kumite młodzicy +65kg,
  • Bartosz Sułowicz – brązowy medal w kategorii kumite młodzicy -65kg,
  • Miłosz Myszkowski – brązowy medal w kategorii kumite młodzicy -55kg,
  • Szymon Kieczka – brązowy medal w kategorii kumite młodzicy -55kg i brązowy medal w kategorii kata młodzicy.

Klub reprezentował jeszcze Tobiasz Kocik kategorii kata chłopcy 8-9 lat. Sensei Dariusz Kudyk pełnił także rolę jednego z sędziów turnieju.

Udany pierwszy start żorskich karateków w tym sezonie oraz sukcesy na turniejach w pierwszej połowie roku zaowocowały zaproszeniem przez Polski Związek Karate 4 zawodników na zgrupowanie Kadry Narodowej oraz do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w Holandii. Dwóje młodych żorzan zakwalifikowało się również na Mistrzostwa Świata do lat 17, które odbędą się w grudniu br. w Warnie w Bułgarii. Trzymamy za nich kciuki.

Wszystkich którzy chcieli by rozpocząć przygodę z karate kyokushin sensei Dariusz Kudyk (tel.697567259) zaprasza na zajęcia odbywające się we wtorki, środy i czwartki w ZSBI (budowlanka) przy ul. Rybnickiej 5. Zajęcia współfinansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub” (rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży) finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Szczegóły na fecebook/Klub Sztuk Walki Shogun Żory oraz www.karate-zory.pl lub shogun-zory.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ