KS „Roszada” Żory czwartą drużyną szachową na Śląsku!

0
1100

W minioną niedzielę zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów w szachach, nasza drużyna – KS „Roszada” Żory zajęła w tych mistrzostwach wysokie czwarte miejsce!

Mistrzostwa Śląska to najbardziej prestiżowe rozgrywki w naszym województwie, każda drużyna (w obecnym sezonie wystartowało 19 drużyn) musi rozegrać dziewięć meczów, w których bierze udział po sześciu zawodników z każdej drużyny.

Roszada Żory z wynikiem 12 punktów (na 18 możliwych), na końcu ustąpiła tylko szachowym potęgom z Częstochowy, Katowic i Dąbrowy Górniczej.

Do podium zabrakło naszej drużynie tylko zwycięstwa w ostatniej, dziewiątej kolejce gier z zespołem UKS 21 Podlesie – w tym dramatycznym i zaciętym meczu padł jednak remis 3:3.

Nasza drużyna od początku Mistrzostw grała wyjątkowo dobrze – zwycięstwa nad takimi zespołami jak MKSz Rybnik (wygrana 5:1!) czy Silesią Racibórz (tutaj padł wynik 4,5:1,5), wiele mówią o formie naszych zawodników! Warto na koniec przytoczyć skład jaki reprezentował Żory w tych rozgrywkach:

  • na pierwszym stole grał prezes KS Roszada Piotr Kamiński i zdobył 2,5 punktu z 9 gier
  • na drugim stole grał Arkadiusz Szmyd, zdobywca 5,5 punku z 9 gier – warto zaznaczyć że Arek zdobył brązowy medal za indywidualne osiągnięcie na drugim stole!
  • na trzecim swoje dobre zawody rozgrywał Aleksander Zawierucha, jego wynik to 4 punkty z 8 gier,
  • na czwartym grał i zdobył 3,5 punktu Tomasz Ociepka,
  • na piątym grał Dawid Boruta – 5,5 punktu z 7 gier,
  • rezerwowym zawodnikiem, wspierającym naszą drużynę w trudnych momentach, był Kasper Krasa, który zagrał 3 mecze i zdobył 1 punkt,
  • na szóstym stole (na którym grają kobiety) grała Monika Gonsior i zdobyła 7 punktów z 9 występów, tym samym Monika zdobyła indywidualnie złoty medal za najlepszy wynik wśród kobiet!

Szczegółowe wyniki Mistrzostw w serwisie szachowym chessarbiter.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ