Weekendowe turnieje szachowe w Klubie Rebus

0
1345

W miniony weekend w Klubie Rebus odbyły się dwa duże turnieje szachowe!

W sobotę 24 września w szranki stanęli dorośli, którzy na dystansie siedmiu rund rozgrywali swoje zacięte pojedynki. Sporą niespodzianką, by nie powiedzieć sensacją, był udział w turnieju mistrza międzynarodowego IM Włodzimierza Kruszyńskiego.

Ostatecznie zwyciężył niepokonany w turnieju Piotr Kamiński – zawodnik Roszady Żory, drugi uplasował się mistrz FIDE Tadeusz Helis, reprezentujący Klub Szachowy Skoczek Czerwionka-Leszczyny, a trzeci był wspomniany wyżej mistrz międzynarodowy Włodzimierz Kruszyński, reprezentujący barwy Klubu Szachowego Hetman Katowice.

W niedzielę 25 września rozgrywany był turniej dla dzieci i młodzieży, w którym wzięły udział aż 43 osoby! Warto zaznaczyć, że najmłodsi uczestnicy turnieju mieli zaledwie po 6 lat!

Po siedmiu bardzo emocjonujących dla dzieci rundach, okazało się że zwyciężył niepokonany zawodnik KS Roszada Żory – Patryk Lewandowski, drugie miejsce zajął Jakub Herwy z AKSu Mikołów, a trzeci był Paweł Kotula z UMKS Hetman Marklowice.

Najlepsi uczestnicy w obu turniejach odebrali nagrody i tutaj wielkie podziękowania dla Urzędu Miasta Żory oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach!

Dziękuję także Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego za wypożyczenie części sprzętu, Klubowi Rebus za gościnę i rodzicom za pomoc w turnieju.

Szczegółowe wyniki obu turniejów w serwisie szachowym chessarbiter:

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ