Mistrzostwa Polski modeli w klasie F1E

0
956

W dniach 20 i 21 sierpnia rozegrano Mistrzostwa Polski modeli w klasie F1E. W sobotę przy pięknej pogodzie startowali seniorzy. Reprezentujący barwy naszej modelarni Wiesław Dziuba zdobył srebrny medal. Wygrał reprezentant naszego aeroklubu, aktualny Mistrz Europy Franciszek Kańczok. Złoty medal zespołowo zdobyła pierwsza drużyna A ROW w składzie: F. Kańczok; M. Kańczok i E. Słomka. Nasza drużyna w składzie W. Dziuba; H. Morgała i J. Pietrzykowski zajęła 5 miejsce.

W niedzielę miały się odbyć mistrzostwa dla juniorów młodszych, juniorów oraz kobiet. Ze względu na fatalną pogodę rozegrano tylko dwie kolejki mistrzostw dla juniorów młodszych. Pierwsza kolejka była pomyślna dla naszych zawodników. Niestety w drugiej kolejce modele zmoczone deszczem już nie latały tak dobrze. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli zamując 4 Fr. Krakowczyk; 5 Miłosz Tomecki i 14 miejsce Magda Smołka co w klasyfikacji końcowej dało nam 3 miejsce i brązowy medal. Udanie zadebiutował także Krzysio Juszczak wykonując ładny lot w pierwszej kolejce. Mistrzostwa juniorów i kobiet zostały przeniesione na póżniejszy termin.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ