Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Żor

0
1077

Mamy zaszczyt zaprosić mieszkańców Żor na bezpłatne zajęcia jogi, które będą odbywać się we wrześniu 2016 r w Szkole Podstawowej Nr 5 w Żorach – Baranowice, ul. Strażacka 6 w piątek godz. 17.30 – 19.00. Zajęcia rozpoczynają się 9 września 2016 r.

Zajęcia jogi prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów jogi – Panią Agnieszkę Bacińską-Paszek i Panią Zuzannę Karetta.

Z uwagi na fakt, iż ilość sprzętu jest ograniczona, na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 603-85-88-80.

Joga to system ćwiczeń relaksujących ciało i umysł. Jej uprawianie nie tylko przyczynia się do świetnej kondycji fizycznej, ale powoduje też wzrost odporności psychicznej i lepszą koncentrację. Praktyka jogi bazuje głównie na pozycjach ciała zwanych „asana”, procesach oczyszczających, oraz na kontroli oddechu. Dzięki wykonywaniu określonych pozycji ciało się wzmacnia i uelastycznia. Joga pomaga zwalczyć bóle głowy i stawów, leczy depresję i pomaga zrzucić nadwagę. Asany wpływają na siłę mięśni, ścięgien, układ krwionośny, system nerwowy, jak również na umysł i psychikę; wymagają skupienia na oddechu, który wpływa na pracę serca, a to wspomaga ukrwienie organizmu i procesy metabolizmu. Zajęcia dla każdej grupy wiekowej, szczególnie polecane zestresowanym.

Korzyści z uprawiania jogi:

  • kręgosłup: zwiększenie elastyczności, likwidacja bólu,
  • stres: redukcja napięcia,
  • ból: poprzez głębokie oddychanie joga relaksuje i łagodzi ból,
  • krążenie: obniżenie ciśnienia, poprawa wydolności płuc,
  • zapalenie stawów: poprzez ich rozciąganie następuje zwiększenie ich ruchomości,
  • cukrzyca: znormalizowanie poziom cukru we krwi,
  • astma: ułatwienie w oddychaniu.

Zaleca się, aby uczestnicy zajęć mieli ze sobą wygodny, niekrępujący ruchów strój. Ćwiczymy na boso, na specjalnych antypoślizgowych matach do jogi. Uczestnicy zająć nie powinni jeść min. 2 godz. przed zajęciami. Wszelkie problemy zdrowotne, kontuzje, czy fakt bycia w ciąży należy zgłosić instruktorowi przed zajęciami.

Zapraszamy!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ