Paweł Dzida Mistrzem Polski

0
1233

Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory – Paweł Dzida zdobył złoty medal w skoku w dal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży , która odbyła się we Wrocławiu.

Konkurs był bardzo emocjonujący , liderzy często się zmieniali. Do 5 kolejki Żorzanin zajmował trzecią pozycję . Jednak w szóstym skoku Paweł pokazał niesamowity charakter i wolę walki do końca – skokiem na odległość nowego rekordu życiowego – 7.20 m przypieczętował zwycięstwo . Nie zdeprymowała go nieobecność trenerki Iwony Krupy , która przebywa wraz z Ewą Swobodą na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro a która mogła jedynie śledzić konkurs i przekazywać uwagi na łączach internetowych.

Paweł Dzida udowodnił , że w tym roku jest bezkonkurencyjny  na skoczni – wśród juniorów młodszych. Warto przypomnieć iż , w lutym żorzanin zdobył złoty medal w skoku w dal ( 7,00 m )  na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale.

Na swoim profilu na portalu społecznościowym  zawodnik napisał

Złoty medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych w skoku w dal należy w tym roku do mnie !!! z nowym rekordem życiowym 7.20m !!! Dziękuję wszystkim za wsparcie i trzymanie za mnie kciuków, a w szczególności mojej trenerce za przygotowanie mnie do tej imprezy! Mamy to

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ