UKS Salmo Żory kończy sezon z tytułami Mistrza i Wicemistrza Polski

0
1210

Podczas letnich Mistrzostw Polski ,które odbyły się w Lublinie (15-17.07.16) zawodnicy z rocznika 2001 spisali się na złoty i srebrny medal. Otóż sztafeta chłopców na dystansie 4 x 200m już w pierwszy dzień mistrzostw zaznaczyła,że jest w wielkiej formie! Pływacy w składzie Szymon Jaworski, Olaf Pajączkowski, Natan Piotrowski oraz Kacper Milbrant zdobyli tytuł MISTRZA POLSKI . Natomiast w drugim dniu mistrzostw sztafeta w niezmienionym składzie sięgnęła po tytuł WICEMISTRZA POLSKI na dystansie 4 x 100m stylem dowolnym. Na zakończenie mistrzostw nasza sztafeta po zaciętym boju zajęła wysoki 4 miejsce w Polsce na dystansie 4x 100 stylem zmiennym w następującym składzie Jaworski, Uryga, Milbrant, Piotrowski.

Zawodnicy trenera Krzysztofa Kretka bardzo dobrze zaprezentowali się indywidualnie. Najlepiej spisali się Szymon Jaworski oraz Kacper Milbrant. Szymon pięciokrotnie występował w finałach A. Zdobył tytuł wicemistrza Polski na dystansie 200m stylem zmiennym oraz plasował się na następujących miejscach 5, 4,7,8 (odpowiednio :50 grzbiet, 100 dowolny, 50 dowolny, 100 motyl). Kacper Milbrant zajął VI miejsce w Polsce na dystansie 400m stylem zmiennym ,był także w finale B na 100m stylem motylkowym ale został wycofany dla dobra sztafety. Agnieszka Tomasiak zameldowała się w finałach B zajmując odpowiednio XVIII m na 50m stylem motylkowym oraz XX m na 200m stylem motylkowym. Bartek Uryga także zameldował się w finałach B w konkurencjach 50m stylem klasycznym zajmując XX miejsce i na 100m stylem klasycznym uplasował się na XX miejscu.

Ostatnim finalistom był Natan Piotrowski ,który zajął XIX miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy z rocznika 2001 ,którzy brali udział w zawodach to: Alicja Lużyna, Monika Wagner, Kacper Cielecki i Olaf Pajączkowski-wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.

Tydzień wcześniej w Olsztynie (8-10.07.2016) odbyły się letnie Mistrzostwa Polski zawodników 14-letnich . Nasz klub oraz Miasto Żory reprezentowali Izabela Kusak i Piotr Ździebło. Bardzo dobrze zaprezentował się Piotrek ,który dostał się do finału A w konkurencji 200m stylem zmiennym a także wystąpił w finale B i zajął XIII miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym. Iza we wszystkich swoich startach pobiła swoje rekordy życiowe.

Zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy Miastu Żory za wsparcie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ