Piłkarski maj Klubu Olimpiad Specjalnych „Koniczynka” Żory przy ZSS Żory

Turnieje w Rudzie Śląskiej i w Zabrzu

0
1096

16 maja 2016r. w Rudzie Śl. odbył się Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych,
w którym wzięło udział 15 Klubów Olimpiad Specjalnych z całego województwa.

KOS „Koniczynka” Żory działający przy Zespole Szkół im. Matki Teresy z Kalkuty reprezentowali uczniowie ZSS Żory oraz zawodnicy Koniczynki, którzy zdobyli 4 miejsce.

W grupie sprawnościowej A, zespół przegrał 3 mecze: z Promyk Rybnik 0-3, z Trops Chorzów 1-5 i z Halembianka Ruda Śląska 0-5. Zespół pod opieką Mieczysława Jakubowskiego wystąpił w składzie: Tamioła Miłosz, Rzeszutek Daniel, Grzybek Dominik, Garstka Wojciech, Chybiorz Łukasz, Rudzicki Dominik, Wituła Rafał, Izydorek Kornel i Michalski Wojciech.

25 maja 2016r. w Zabrzu odbył się XVI Śląski Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej (tzn. integracyjnej) Olimpiad Specjalnych, w którym wzięło udział 9 drużyn z Klubów Olimpiad Specjalnych z całego województwa.

KOS „Koniczynka” Żory działający przy Zespole Szkół im. Matki Teresy z Kalkuty wystawił do rozgrywek dwa zespoły które reprezentowali uczniowie ZSS Żory oraz uczniowie ze szkół masowych, którzy zdobyli 3 i 4 miejsce.

W grupie sprawnościowej A, zespół Koniczynka I przegrał dwa razy po 0-1 z Halembianką Ruda Śl. I i II, 1-3 z Animusz Racibórz oraz wygrał 1-0 z Sokołami Miedary co dało drużynie starszych uczniów 4 miejsce. W drugiej grupie sprawnościowej zespół młodszych uczniów przegrał z Gumisiami Zabrze 2-8, z Promykiem Rybnik 2-5 i wygrał z Halembianką III Ruda Śląska 2-1 co dało 3 miejsce w tej grupie.

Zespoły pod opieką Mieczysława Jakubowskiego i Wojciecha Surowca wystąpiły w składach: Chybiorz Łukasz, Malinowski Rafał, Siennicki Tomasz, Jakubowski Krzysztof, Jakubowski Piotr, Szymała Michał oraz Polok Kacper, Cycling Mariusz, Dąbrowski Oliwer, Gliszczyński Szymon, Osiewała Mateusz, Zawierucha Jakub.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ