W sobotę 14 maja zawodnicy Klubu Sztuk Walki Shogun Żory nie mogli się nudzić. Jednego dnia bowiem wystartowali w 3 imprezach.

Tego dnia w Rudzie Śl. odbywał się II Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin, w którym wzięło udział blisko 280 zawodników z 23 śląskich klubów. Z Rudy Śl. pięcioosobowa reprezentacja żorskiego klubu przywiozła 3 medale:

  • Mateusz Gaś – srebro w kumite juniorów +75kg,
    Szymon Kieczka – dwa brązy w kumite młodzików -60kg oraz w kata młodzików,

Klub reprezentowali jeszcze:

  • Bartosz Sułowicz – VI m. w kata młodzików,
  • Marta Zmarzły w kata i kumite kadetek oraz Mateusz Zmarzły w kumite kadetów młodszych.

Kolejna czwórka żorskich karateków tego samego dnia pod kierownictwem Sensei Dariusz Kudyka wzięła udział w VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”. Podczas kolejnej edycji turnieju na macie zmagało się blisko 450 zawodników z 54 miast i klubów z Polski oraz z Białorusi, Czech, Estonii, Rosji, Węgier i Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin – KWF, Shihkyokushin, IKO1, IKO Sosai, IKO Matsushima, WKU, Oyama Karate.

Klub reprezentowali:

  • Tobiasz Kocik – VI m. w kata dzieci,
  • Kacper Żesławski – VIII m. w kata kadetów,
  • Jakub Lis i Miłosz Myszkowski – w kumite.

Podczas ceremonii Sensei Darek otrzymał pamiątkową statuetkę za wsparcie organizacji tegorocznego turnieju oraz przyczynianie się do propagowania idei „One World One Kyokushin”.

Pozostali w Żorach karatecy zaprezentowali się z małym pokazem na pikniku sportowym zorganizowanym w SP nr 3 na os. 700 lecia Żor.

Zaangażowanie naszych karateków w treningi, godne reprezentowanie Żor na turniejach, zostało docenione przez władze miasta poprzez przyznanie 15 zawodnikom nagród i wyróżnień za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ